[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

ناظم‌الشریعه: بازی با برزیل خاص است، نباید آن را راحت از دست بدهیم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه با وزیر ورزش برای سفر به برزیل و دیدار با تیم ملی این کشور گفتگو کرده است، گفت: نباید بازی با برزیل را به راحتی از دست بدهیم.
به گزارش پایگاه خبری فوتسال ایران، سیدمحمد ناظم‌الشریعه درباره برگزاری تورنمنت فوتسال تبریز با حضور تیم‌های ایران، اوکراین، ژاپن و بلاروس اظهارداشت: این تورنمنت برای اولین بار است که برگزار می‌شود. خوشبختانه در محلی هستیم که دائم می‌توانیم تورنمنت‌های مختلف برگزار کنیم. مهم، جایگاه تیم ملی ایران است که کشورهای دیگر جهان می‌خواهند مقابل ما بازی کنند.
اوکراین و بلاروس نقاط ضعف ما را رفع می‌کنند
وی افزود: ژاپن رقیب دیرینه ما با ترکیب کامل خود به تورنمنت می‌آید که این برای ما خوب است. اوکراین و بلاروس هم تیم‌هایی هستند که برای برطرف کردن نقاط ضعف ما بسیار مفید هستند. دوست داریم با تیم‌های اروپایی بازی کنیم، چون «تنه به تنه شدن» با بازیکنان اروپایی بسیار مهم است.
۹۰درصد ترکیب تیم تغییر کرده است
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران خاطرنشان کرد: نسبت به جام جهانی کلمبیا، ۹۰درصد تیم ما جوان است. این تیم برگرفته از تیم «ب» است و کسانی را به تیم ملی دعوت کردیم که به تیم اصلی نزدیک هستند. هدف ما آبدیده کردن بازیکنان جوان است.
باید برای نفرات جوان وقت می‌گذاشتیم
ناظم‌الشریعه تصریح کرد: ما ۶-۵ماه برای این بازیکنان وقت گذاشته‌ایم. برخی از بازیکنان در لیگ برتر فوتسال به تیمی که در جام جهانی سوم شد نزدیک نبودند، ولی خوب کار کرده بودند و باید برایشان وقت می‌گذاشتیم. باید این بازیکنان به استانداردهای اصلی نزدیک شوند.
رونمایی از تیم اصلی ایران در سال ۲۰۱۹
وی تأکید کرد: بعد از قهرمانی در جام ملت‌های آسیا، برنامه‌ریزی منظمی برای تیم ملی داشتیم و اردوهایی تدارک دیدیم تا بتوانیم نفرات مدنظر را به دقت زیر نظر بگیریم. فکر می‌کنم تا سال ۲۰۱۹ تیم اصلی ایران شکل می‌گیرد. ما مسابقات مختلفی پیش‌رو داریم و در تمام تورنمنت‌ها با تیم اصلی حضور خواهیم یافت، تورنمنت‌هایی نظیر انتخابی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا. در واقع می‌توان گفت از تیم اصلی ایران در سال ۲۰۱۹ رونمایی خواهد شد.
بازی با کشورهای دیگر در روح و روان بازیکنان تأثیر می‌گذارد
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران درباره مشکل بدنی بازیکنان تیم ملی برابر تیم‌هایی از اروپای شرقی و راهکارش برای حل این مشکل گفت: فعلاً که مسابقات لیگ برگزار می‌شود و ما فرصت کمی برای برگزاری تمرینات داریم. برای همین تورنمنت تبریز فقط سه اردوی دو روزه داشتیم و کار خاصی از نظر بدنی نمی‌توان انجام داد، ولی حضور بازیکن در این مسابقات از نظر تجربه‌اندوزی و برخورد با بازیکنان اروپایی و آسیایی بسیار مهم است. آن‌قدر این مسئله در روح و روان آن‌ها تأثیر دارد که خود به خود تمرین‌هایشان را بیشتر می کنند.
بازی با برزیل خاص است، نباید آن را راحت از دست بدهیم
ناظم‌الشریعه در پاسخ به این سؤال که آیا برگزاری بازی با برزیل قطعی است یا مشکلات ارزی باعث لغو این دیدار شده است، گفت: باید قبول کنیم دیدار با برزیل یک بازی خاص است و نباید راحت آن را از دست بدهیم. من با تاج و کفاشیان (رئیس فدراسیون فوتبال و سرپرست کمیته فوتسال) صحبت کردم و حتی با وزیر ورزش هم گفتگویی در این زمینه داشتم که این مسابقه حتماً انجام شود.
اشتباه کردیم با اسپانیا بازی نکردیم
وی ادامه داد: ما یک بار اشتباه کردیم و در حالی که می‌توانستیم با اسپانیا بازی کنیم، این کار را نکردیم. دیگر هم فرصتی برای بازی با اسپانیا پیدا نکردیم. برای بازی با برزیل همه چیز خوب است. ان‌شاءالله پاییز به این کشور می‌رویم و فروردین سال آینده هم آن‌ها به ایران می آیند.
با وزیر برای بازی با برزیل گفتگو کردم
سرمربی تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سؤال که چه زمانی با وزیر ورزش برای دیدار با برزیل مذاکره کرده است گفت: زمانی که آقای وزیر برای افتتاح یک سالن به عسلویه آمده بود، آنجا میزبان ایشان بودم و تقریباًَ از یک صبح تا عصر در کنار آقای سلطانی‌فر حضور داشتم. نظر وزیر کاملاً روی فوتسال مثبت است. ایشان در تمام جلسات از فوتسال تعریف کرد، چون این رشته به نوعی برند ورزش ایران است.
تیم اصلی ایران مقابل برزیل
ناظم‌الشریعه خاطرنشان کرد: فروردین ماه سال آینده، یعنی سال ۲۰۱۹ طبق برنامه دوباره با برزیل بازی خواهیم کرد و این شاید اولین مسابقه‌ای باشد که بعد از برگزاری اردوهای مختلف و شناخت نفرات تیم ملی، با تیم اصلی خود در آن حاضر خواهیم شد.
از تمام فیفا دی‌ها استفاده کردیم
سرمربی تیم ملی فوتسال یادآور شد: ما تورنمنت قزاقسنتان را هم در آبان‌ماه پیش‌رو داریم و سپس دیدار با اسلوونی را در دستور کار قرار داده‌ایم. به این ترتیب، برنامه ما در سال ۲۰۱۸ با حضور در تورنمنت قزاقستان، بازی با برزیل و همچنین دیدار با اسلوونی کامل می‌شود. این برای اولین بار است که از تمام «فیفادی»‌هایی که تعیین شده استفاده می‌کنیم.
دنبال احداث آکادمی فوتسال هستیم
«آیا برای ساخت سالن اختصاصی فوتسال در ورزشگاه آزادی هم با وزیر ورزش گفتگویی داشته‌اید؟» ناظم‌الشریعه در پاسخ به این سؤال اظهارکرد: با وزیر نه، ولی فدراسیون بسیار به اجرای این طرح راغب است. وقتی آقای اینفانتینو رئیس فیفا به ایران آمد، کلنگ احداث ساختمان فدراسیون فوتبال را در ورزشگاه آزادی زد. اینها تأثیراتش را می‌گذارد. الان دنبال احداث آکادمی فوتسال هستیم و بعد از آن باید نیازسنجی کنیم.
برنامه ویژه برای احیای فوتسال تهران
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به برنامه ویژه‌اش برای احیای فوتسال تهران اشاره کرد و افزود: من با آقای کفاشیان هماهنگ کرده‌ام  و قصد داریم در تهران یک آکادمی ویژه برای فوتسال تأسیس کنیم. حتی با آقای حسنی رئیس سازمان فرهنگ و ورزش شهرداری و آقای محمد مؤمنی هماهنگی‌هایی داشته‌ایم تا این آکادمی در یکی دو سالن شهرداری ایجاد شود. تهران و توابع تهران با حدود ۱۷میلیون نفر نیاز دارد بیشتر از این در فوتسال حضور داشته باشد، به خصوص اینکه استعدادهای زیادی هم در این شهر وجود دارد. ما در تیم ملی هم نیروی زیادی از تهران نداریم و برای همین باید برای فوتسال این شهر کاری کنیم.
پیگیری کار آکادمی بعد از تورنمنت تبریز
سرمربی تیم ملی فوتسال در پاسخ به این سؤال که نحوه کار این آکادمی چگونه است و از چه زمانی راه‌اندازی می‌شود گفت: ما ابتدا مسابقات نوجوانان تهران را تماشا می‌کنیم. در این زمینه هماهنگی‌هایی انجام داده‌ام. این مسابقات یکی دو هفته دیگر شروع می‌شود و می‌توانیم استعدادها را در سالن‌های مدنظر جمع کنیم. این سالن می‌تواند خانه فوتسال شود. فکر می‌کنم بعد از تورنمنت تبریز این کار را پیگیری کنیم تا درباره انتخاب سالن و مسائل دیگر، برنامه‌ریزی نهایی را انجام دهیم.
کار مناسبی برای فوتسال تهران صورت نگرفته است
وی تأکید کرد: وقتی دیدار تیم ملی فوتسال ایران و روسیه در تهران با صد تماشاگر برگزار شد، قبول کردیم کار مناسبی برای فوتسال تهران نشده است. مگر می‌شود به راحتی از ۱۷میلیون  نفر چشم‌پوشی کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی