[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

استقرار تیم ویژه پزشکی در موکب احمدبن موسی(ع)، روزنامه شیراز نوین

مدیر بسیج جامعه پزشکی فارس از استقرار تیم ویژه پزشکی جهت تبدیل درمانگاه به بیمارستان صحرایی در صورت لزوم در موکب احمدبن موسی(ع) خبر داد.
به گزارش کمیته روابط عمومی ‌و بین‌الملل موکب احمدبن موسی(ع)، فرخ بهارلویی، مدیر بسیج جامعه پزشکی استان فارس با بیان اینکه 11 موکب درمانی طی ایام اربعین حسینی در کربلای معلی و مسیر پیاده روی اربعین برپا خواهند شد، گفت: مهم ترین و بیشترین خدمات درمانی ما در موکب احمدبن موسی(ع) کربلای معلی ارائه خواهد شد.
وی با یادآوری اینکه تیم درمانی از 29 مهرماه تا 9 آبان ماه در کربلا حضور دارند، گفت: 40 نیروی پزشکی اعم از پزشک و پرستار و داروساز و تکنسین فوریت‌ها و 10 متخصص ویژه اعم از جراح عمومی‌مغز استخوان، متخصص بیهوشی، متخصص طب اورژانس و... برای مواقع ضروری در موکب احمدبن موسی(ع) مستقر شده‌اند.
مسئول بسیج جامعه پزشکی استان فارس ادامه داد: یک تیم ویژه پزشکی در موکب احمدبن موسی(ع) مستقر می‌شود که قابلیت تبدیل درمانگاه به بیمارستان صحرایی را نیز در این موکب میسر خواهد کرد. وی اظهار کرد: بقیه موکب‌های درمانی تنها شامل پزشک عمومی ‌و پرستار بوده و کار درمانی را به صورت سرپایی انجام می‌دهند اما اگر کسی مشکل حادتری داشته باشد به موکب احمدبن موسی(ع) منتقل می‌شود و در صورت نیاز هم به بیمارستان‌های شهر کربلا انتقال می‌یابد.
بهارلویی گفت: حدود 500 میلیون دارو نیز به موکب احمدبن موسی(ع) انتقال دادیم و 300 میلیون دارو نیز به موکب‌های دیگر انتقال داده می‌شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی