[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

افزایش سهم ورزش فارس در ارتقای هویت و عزت و اقتدار ملی، تاریخی است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: افزایش سهم ورزش این استان در ارتقای هویت و عزت و اقتدار ملی، تاریخی است. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدرعلی کامیاب که صبح روز چهارشنبه دوم آبان ماه در دیدار مدیران ستادی و رؤسای هیئت‌های ورزشی استان فارس با آیت‌الله دژکام نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز سخن می‌گفت، موفقیت‌های سه سال اخیر جامعه ورزش فارس در دو بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را در کنار حمایت‌های استاندار، نمایندگان مجلس و وزیر ورزش و جوانان مرهون همدلی یک تیم هم‌صدا شامل مدیران ستادی، 905هیئت ورزشی و 920باشگاه فعال در سطح استان و اقدام براساس برنامه‌ریزی دقیق دانست.
وی با بیان اینکه دراین برنامه، طرح آمایش سرزمینی و افق 1400 ورزش فارس این استان با مردمانی سالم، شاداب، اخلاق‌مدار، برخوردار از زندگی فعال با مشارکت حداکثری و مستمر در فعالیت های ورزشی پیش‌بینی شده، افزود: با تحقق این چشم‌انداز، انتظار داریم مردم فارس مردمانی سرآمد و الهام‌بخش درکشور باشند.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس افزود: در افق1400 ورزش، رونق در صنعت ورزش و داشتن ورزش قهرمانی پاک و پایدار نیز پیش‌بینی شده است.
کامیاب، رسیدن به چنین چشم‌اندازی را نیازمند فراهم ساختن زیرساخت‌های مربوط به آن دانست و افزود: در سال سوم اجزای این برنامه ورزشکاران استان فارس 6مدال از مسابقات آسیایی، 12مدال از مسابقات پاراآسیایی و 2مدال از مسابقات المپیک جوانان جهان برای کشورمان به ارمغان آوردند.
وی کسب این تعداد مدال در بازی‌های آسیایی را در تاریخ ورزش استان فارس بی‌نظیر دانست و افزود: پیش از این چهار مدال در بازی‌های آسیایی نصیب فارس شده بود که یکی از آن‌ها به قبل از انقلاب برمی‌گردد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در عین حال این نکته را نیز خاطرنشان کرد که اداره کل ورزش و جوانان فارس در سال‌های 95 و 96 در بین استان‌های کشور رتبه یک و برتر را کسب کرده و 80درصد هیئت‌های ورزشی فارس همواره در این سه سال جزء سه هیئت برتر کشور بوده اند.
کامیاب در ادامه به فعالیت‌های اداره کل ورزش و جوانان فارس در ورزش همگانی اشاره و با بیان اینکه رسالت اصلی ما افزایش سهم ورزش در اتقای سطح سلامت جامعه است تصریح کرد: در این زمینه سالانه بیش از یک‌هزار و 500برنامه همگانی برگزار می‌شود که تنها در هفته تربیت‌بدنی 500برنامه اجرا شده که در پی آن، سعی شده در ارتباط با اقشار مختلف جامعه ورزش همگانی را ترویج داده و در محلات نیز این موضوع را دنبال کنیم.
وی افزود: در دو سال پیاپی در ورزش همگانی مقام نخست کشور را کسب کردیم که این نشان از فعالیت‌های همکاران ما در این هیئت و شهرستان‌‌ها بوده است.
دبیر شورای عالی ورزش استان فارس در بخش دیگری از صحبت‌هایش به فعالیت‌های عمرانی در حوزه ورزش و جوانان استان فارس اشاره کرد و افزود: با بیان اینکه در حوزه زیرساخت‌ها سعی کردیم ورزش را در بخش‌های مختلف در شهرستان‌ها توسعه دهیم، بیان کرد: در سه سال گذشته 150میلیارد تومان در ورزش استان فارس سرمایه‌گذاری شده که با این اعتبار یا ساخت و سازها تکمیل شده یا ساخت آن آغاز شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس خاطرنشان کرد: اعتبارات عمرانی این اداره کل در سال 96 بیش از 200میلیارد تومان بوده که امسال با توجه به موافقت‌نامه‌های صادره تاکنون 150میلیارد تومان است و سعی کردیم در دورترین روستاهای استان یک فضای ورزشی جدید ایجاد کنیم.
حیدرعلی کامیاب کلانتری همچنین در ششمین روز از هفته تربیت بدنی و ورزش که به نام روز ورزش، آگاهی‌بخشی جامعه و سلامت شهروندان و روز پیشکسوت نامیده شده است با تبریک این روز، یاد و خاطره زنده‌یاد پیشکسوت ورزش فارس و کشور مرحوم نادر توانا، رئیس فقید هیئت ژیمناستیک استان را گرامی داشت و افزود: از اینکه روزی را به نام شما عزیزان نام‌گذاری کرده‌اند بسیار خوشحال و خرسندم؛ زیرا مایه مباهات ورزش استان هستید و عمرتان را دراین راه هزینه کرده‌اید.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: امیدوارم در آینده این روز با برنامه‌های بهتر و باشکوه‌تری برای شما تداریک دیده شود و آنچه در شأن و منزلت پیشکسوتان است انجام دهیم.
دبیر شورای عالی ورزش استان سال 97 را برای فارس پرافتخار دانست و خاطرنشان کرد: در طول 6ماه اول سال، ورزشکاران فارس توانستند در بازی‌های آسیایی ، پاراآسیایی و المپیک جوانان بیشتر موفقیت را در طول تاریخ ورزش استان کسب کنند که این موفقیت‌ها حاصل تلاش مدیران ادارات ورزش، هیئت‌ها، باشگاه‌ها، قهرمانان و پیشکسوتان عزیز است.
کامیاب در ادامه، اشاره‌ای به طرح‌های عمرانی ورزشی استان داشت و گفت: با توجه به اینکه در سال جاری چهل پروژه را به منظور چهلمین پیروزی انقلاب اسلامی تکمیل و در اختیار مردم قرار دهیم، خوشبختانه تاکنون بیش از 50پروژه را مورد بهره‌برداری قرار دادیم که سرآمد اماکن در حال تأسیس ورزشگاه 6000نفری حسنی‌الهاشمی است که ان‌شاءالله تا پایان سال جاری افتتاح می‌گردد.
وی در ادامه صحبت‌هایش، سازمان‌های مردم‌نهاد فارس را در توسعه ورزش همگانی بسیار مفید دانست و اظهار داشت: در حال حاضر در روستاها و محلات شیراز ورزش را به خوبی ترویج داده‌ایم و برای اصناف و دانش‌آموزان هم اوقات فراغت ورزشی خوبی به وجود آورده‌ایم و در این زمینه، برنامه‌های ورزشی خوبی برای پیشکسوتان طراحی و اجرا می‌کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان، بزرگ‌ترین مطالبه پیشکسوتان را در کنار هم بودن دانست و خطاب به آنان گفت: در طول سال ده‌ها برنامه ورزشی، اردویی و توریستی برای شما در نظر گرفته‌ایم و چنانچه پیشکسوتان همکاری خوبی در این موارد داشته باشند، حتماً برای شادی و نشاط شما عزیزان حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.
کامیاب با بیان اینکه چند سفر زیارتی برای خاک‌خورده‌های ورزش استان در نظر داریم خاطرنشان کرد: در مسابقات جهانی رزمی سواره که اوایل آبان‌ماه با حضور 26کشور در لپویی شیراز برگزار می‌شود، از پشکسوتان عزیز دعوت به عمل می‌آید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی