[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

گزارش جدید محققان راهکارهای پیشگیری از نارسایی قلبی را بشناسید ، روزنامه شیراز نوین

طبق گزارش جدید محققان، افراد میانسالی که از چاقی، فشارخون بالا و دیابت پیشگیری کرده باشند، کمتر از سایر افراد در سنین بالاتر دچار نارسایی قلبی خواهند شد.
پژوهشگران دریافته‌اند یک فرد ۴۵ساله بدون این سه فاکتور پرخطر اصلی، به اندازه ۸۶درصد کمتر در معرض نارسایی قلبی نسبت به سایر افراد دارای کنترل ضعیف بر وزن، فشارخون و قند خون است.
دکتر جان ویکینز، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نورث وسترن شیکاگو، در این‌باره می‌گوید: «عادات و سبک زندگی خوب به پیشگیری از چاقی، فشارخون بالا و دیابت در بسیاری از افراد کمک می‌کند که اساساً به کاهش احتمال ابتلا به بیماری قلبی-عروقی در سنین بالاتر منجر خواهد شد.»
به گفته محققان، هر اقدامی باید در جهت حفظ وزن سالم بدن صورت گیرد که شامل پیروی از رژیم غذایی سالم برای قلب و حفظ فعالیت فیزیکی و کنترل منظم فشارخون و قندخون است.
در این مطالعه، تیم تحقیق داده‌های ۴مطالعه مربوط به قلب را که بین سال‌های ۱۹۴۸ تا ۱۹۸۷ در آمریکا انجام شده بود بررسی کردند.
در طول سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸، محققان وضعیت بالغ بر ۱۹هزار زن و مرد را که سلامت قلبشان در سن ۴۵سالگی ارزیابی شده بود تحت نظر قرار دادند. محققان همچنین وضعیت قلبی ۲۴هزار نفر دیگر را در سن ۵۵سالگی پیگیری کردند.
یافته‌ها نشان داد در حدود ۱۷۰۰نفر در سن ۴۵سالگی و در حدود ۳۰۰۰نفر در ۵۵سالگی مبتلا به نارسایی قلبی شده بودند.
اما مردانی که در سن ۴۵سالگی بدون فشارخون بالا، دیابت و چاقی بودند در مقایسه با مردانی که این مشکلات را داشتند حدود ۱۱سال بیشتر بدون نارسایی قلبی زندگی کردند. در مورد زنان، این فایده در حدود ۱۵سال بودند.
به طور میانگین، زنان و مردان بدون هریک از این سه فاکتور مهم قلبی به ترتیب ۳۸ و ۳۵سال بیشتر و بدون ابتلا به نارسایی قلبی عمر کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی