[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۶۵
  • دوره جدید

نحوه توزیع بودجه اشتغال روستایی روستاها را خالی می‌کند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران گفت: نحوه تخصیص بودجه ١.٥میلیارد دلاری اشتغال روستایی صحیح نیست و باعث خالی شدن روستاها می‌شود.
غلامحسین شافعی در ادامه نشست با سه وزیر پیشنهادی که برای شنیدن برنامه وزرا در حال برگزاری است، خطاب به محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: دو مسئله و مشکل فعالان اقتصادی که در این جلسه می‌خواهم به آن‌ها اشاره کنم، مباحث  تأمین اجتماعی و اشتغال است.
وی با بیان اینکه در بحث تأمین اجتماعی مسائلی داریم که هنوز مورد توجه قرار نگرفته است، افزود: درگیری تأمین اجتماعی با فعالان اقتصادی منطقی نیست.
شافعی با اشاره به بحث اشتغال افزود: بودجه قابل توجهی (١.٥میلیارد دلار) از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال روستایی اختصاص یافته؛ اما نحوه توزیع آن نتیجه مثبتی ندارد.
وی ادامه داد: با این شیوه‌ای که اعتبار توزیع می‌شود، روستایی پول را می‌گیرد، وانتی می‌خرد و به حاشیه یک شهر کوچ می‌کند؛ در نتیجه روستا خالی می‌شود، یا نمونه داشتیم که به حاشیه شهر رفته و دکانی زده و روستا را ترک کرده است.
شافعی تأکید کرد: بنابراین، باید هدف مورد توجه باشد و نحوه تخصیص منابع به روستاییان به شیوه‌ای انجام شود که به هدف مدنظر برسد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی