[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

طرح توسعه حمل‌ و نقل ریلی درون شهری شیراز امضا شد، روزنامه شیراز نوین

طرح توسعه حمل‌ و نقل ریلی درون شهری (جابجایی مسافر با قطار شهری) در شیراز و هشت کلانشهر از جمله تهران، مشهد، اصفهان و... با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت بین شرکت بهینه سازی سوخت و شهرداری‌های این کلانشهرها امضا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، این طرح با هدف بهبود و ارتقای سفرهای درون‌شهری با مترو، دستیابی به اهداف قانون توسعه حمل‌ و نقل عمومی ‌و مدیریت مصرف سوخت و کاهش مصرف سوخت (بنزین، نفت گاز و سی.‌ان‌.جی) و کاهش انتشار آلاینده‌های زیست‌محیطی اجرا می‌شود. بر پایه این طرح، 2 هزار دستگاه واگن جدید در تهران و یک هزار دستگاه در کلانشهرها تا سال 1400 به ناوگان مترو تهران و کلانشهرها می‌پیوندد.
پیش از این، وزارت نفت به استناد ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب 1394 و آیین‌نامه اجرایی آن طرح «توسعه حمل‌ونقل مسافر با قطار شهری در تهران و هشت کلانشهر اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز، کرمانشاه، مشهد، کرج و قم» را پیشنهاد کرد که پس از تصویب در شورای اقتصاد، به شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت تکلیف شد.
در همین راستا، سال گذشته نیز تفاهمنامه همکاری توسعه حمل و نقل ریلی شهری (مترو)  میان شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و شهرداری‌ها امضا شد که بر اساس آن تا سال 1400، 2 هزار دستگاه واگن جدید شامل یک هزار واگن در تهران و یک هزار دستگاه در کلانشهرها به ناوگان ریلی می‌پیوندد. در طرح توسعه حمل‌ و نقل ریلی درون‌شهری (جابجایی مسافر با قطار شهری) که با هدف بهبود وضعیت سفرهای درون شهری مترو و کاهش مصرف سوخت و آلاینده‌ها اجرا شده تا پایان سال 1409 در تهران یک میلیارد و 400 میلیون دلار و در کلانشهرها تا پایان سال 1414 یک میلیارد و 180 میلیون دلار در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی