[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

تعزیرات، متخلفین را به پرداخت ۴۹ هزار میلیارد ریال جزای نقدی محکوم کرد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در ۷ ماهه نخست سال ۹۷، متخلفین به پرداخت ۴۹ هزار میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.
به گزارش ایسنا، سیدیاسر رایگانی در نشست خبری به ارائه آمار فعالیت سازمان تعزیرات حکومتی در ۷ ماهه نخست سال پرداخت و با بیان اینکه افزایش ۳۰۰ درصدی اخبار سازمان را با توجه به همکاری رسانه‌ها داشتیم اظهار کرد: در ۷ ماهه نخست سال ۹۷ تعداد ۴۹ هزار و ۸۷۹ فقره پرونده در شعب سازمان در سراسر کشور داشتیم که از این تعداد متخلفین به پرداخت ۴۹ هزار میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند.
وی افزود: از این تعداد ۴۰ هزار و ۱۷ فقره پرونده در حوزه کالا و خدمات بوده است. رایگانی در خصوص گشت‌های این سازمان در طرح نظارت اربعین گفت: با توجه به آغاز این طرح که از ۲۸ مهرماه تا ۱۸ آبان ادامه دارد ۷۰۰ مورد بازرسی در سراسر کشور داشتیم که ۲۲۴ واحد تخلف کردند، ۲۲۶ واحد تخلفی نداشتند و ۲۳۰ مورد هم تذکر گرفتند.
سخنگوی سازمان تعزیرات در ادامه گفت: میزان محکومیت در پرونده‌های طرح نظارت اربعین تاکنون ١٩٣ میلیارد و ٨١٢ میلیون ریال اعلام شده که بیشتر این تخلفات مربوط به گران‌فروشی بلیت هواپیما است. سخنگوی سازمان تعزیرات اظهار کرد: طرح نظارت اربعین تعزیرات از ٢٨ مهر ماه آغاز شده است و تا ١٨ آبان ماه ادامه دارد. وی اضافه کرد: در این مدت، مجوز فعالیت پنج دفتر هواپیمایی به دلیل گران‌فروشی بلیت باطل شده است و برخی از دفاتر تا یک سال اجازه فعالیت نخواهند داشت.
رایگانی گفت: به شرکت‌های متخلف هشدار می‌دهیم که در این مدت باقی مانده تا پایان اربعین گران‌فروشی بلیت و فروش اجباری نداشته باشند زیرا تعزیرات به روز و لحظه به لحظه بازار را رصد می‌کند. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی یادآور شد: شهروندان می‌توانند تخلفات را از طریق سامانه ١٣۵ سازمان تعزیرات حکومتی ثبت و پیگیری کنند و پرونده‌های مربوط به این موضوع خارج از نوبت و بدون فوت وقت رسیدگی می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی