[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

تمدید ۳ماهه قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ با اشاره به این‌که صندوق بازنشستگی کشوری برای سه ماه و آموزش و پرورش برای یک‌ماه قراردادشان را تمدید کرده‌اند گفت: اگر این دو نهاد بخواهند بیمه تکمیلی خود را صندوقی ادامه دهند فقط ما هستیم و با ما می‌توانند عقد قرارداد داشته باشند، اما اگر بخواهند وارد امر بیمه‌گری شوند باید مناقصه انجام شود.
مهدی ریاحی‌فر با بیان این‌که آتیه‌سازان حافظ صد در صد متعلق به سازمان بیمه سلامت است و به‌موجب مصوبه هیئت وزیران در سال‌۸۲ جزو شرکت‌های مادرتخصصی بیمه سلامت شناخته شد گفت: طبق ماده ۶‌بیمه خدمات همگانی گفته شده همه شرکت‌های بیمه مجازند در امور بیمه درمانی مکمل و مضاعف مشارکت و مداخله کنند.
وی افزود: نزدیک به هفت میلیون و ۳۹۱‌هزار و ۳۶۰‌بیمه شده داریم. اگر بخواهیم اختلالی در این خدمت‌رسانی ایجاد کنیم به دور از انصاف است. اخیراً نامه‌ای از سندیکای بیمه‌شدگان منتشر شده بود که ظاهراً متن آن به‌صورت محرمانه به وزارت بهداشت رفته بوده مبنی بر این که بعد از ۱۷‌سال فعالیت بیمه آتیه‌سازان حافظ غیرقانونی است، اما نامه‌ای به این شماره وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ با اشاره به این‌که بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی سه میلیون و ۳۰۰هزار نفر هستند گفت: برخی می‌خواهند ماهیت آتیه‌سازان را شرکت غیرخصوصی تلقی کنند و بگویند غیرمجاز است تا برخی بیمه‌های تجاری بار پرتفوی بیش از سه هزار میلیاردی را به دوش بکشند.
وی ادامه داد: سندیکای بیمه‌شدگان نباید نگران باشد که ما می‌توانیم یا خیر، ما تمام استلزامات بیمه‌گری را رعایت می‌کنیم. پشتوانه آتیه‌سازان حافظ دولت است. اگر سندیکا نگران است روی شرکت‌هایی دغدغه داشته باشد که مشکلاتی دارند.
ریاحی‌فر با بیان این‌که یکی از نگرانی‌هایی که بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی دارند کم بودن گستره خدمات و تأخیر در پرداخت است گفت: دو قرارداد آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی کشوری ما صندوقی است که ریسک و زیان بیمه‌گری در آن مطرح نیست و قرارداد بیمه تکمیلی با تأمین اجتماعی بیمه‌گری است.
مدیرعامل شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ ادامه داد: این نارضایتی در شرایطی است که تأمین اجتماعی هنوز سه ماه است تعهداتش را نداده و ماهانه باید ۱۰۵‌میلیارد تومان بپردازد. این مطالبه ۳۰۰‌میلیاردی رقم بالایی است. آموزش و پرورش هم ۱۵۹‌میلیارد تومان به ما بدهی دارد. هفته گذشته جلسه‌ای با آموزش و پرورش داشتیم که قرار شده مطالبات را بپردازند.
وی با بیان این‌که ساختار ما کاملاً شفاف است در پاسخ به این‌که آیا قرار است آتیه‌سازان بدون مجوز بیمه مرکزی ادامه فعالیت دهد اظهار کرد: همانطور که اشاره کردم قانون مشخص است. آتیه‌سازان متعلق به یک بخش دولتی است که البته تابع قانون تجارت است. کار ما طبق قانون شفاف است.
ریاحی‌فر با بیان این‌که آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی قرارداد صندوقی با ما دارند گفت: تنها شرکتی که می‌تواند این کار را انجام دهد ما هستیم و اگر این دو نهاد بخواهند با بیمه دیگری قرارداد ببندند نمی‌توانند به‌صورت صندوقی ادامه دهند. قراردادی که ما با مراکز درمانی می‌بندیم نسبت به سایر بیمه‌ها ۱۰ تا ۱۵‌درصد کمتر تمام می‌شود زیرا تعداد بیمه‌شدگانمان بالاست.
ریاحی‌فر با تأکید بر این‌که فعالیت ما مطابق با بندهای قانونی است و استانداردهای بیمه‌گری را رعایت می‌کنیم و مشکلی برای بیمه‌شدگان به‌وجود نمی‌آید اظهار کرد: سازمان‌های ناظر ما سازمان حسابرسی و دیوان محاسبات هستند و بر فعالیت ما نظارت دارند. حتی بابت مشکلاتی که ممکن است در دوره تحریم به‌وجود بیاید تمهیداتی اندیشیدیم تا بیمه‌شدگان به سختی نیافتند. در‌خصوص تجهیزات پزشکی هم مشکلاتی ایجاد شده که در صدد رفع آن هستیم.
مدیرعامل شرکت بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ در پاسخ به پرسشی درباره نارضایتی و تأخیر چندماهه رسیدگی به اسناد پزشکی گفت: دو روش پرداخت داریم. یکی از طریق معرفی نامه است که بیمه شده پولی نمی‌پردازد و با معرفی‌نامه خدمات می‌گیرد. نوع دوم خسارات متفرقه است که بیمه شده از جیبش پولی می‌دهد و باید آن را پس بگیرد. عمدتاً از بخش اول استفاده می‌کنند و عمدتاً در روش دوم هزینه‌های آزمایشگاهی و... است که در قراردادهای مختلف از ۱۰ تا ۱۵‌درصد متفاوت است.
وی ادامه داد: در صندوق بازنشستگی کشوری طبق ۷۲‌ساعت باید لیست خسارات پرداخت شود. در تأمین اجتماعی هم تا اول شهریور خسارات را پرداخته‌ایم. اگر تأمین اجتماعی پول مرداد و شهریور را بدهد ما به‌روز می‌شویم. بیمه آموزش و پرورش هم صندوقی است و خسارات بیماران صعب‌العلاج و موارد خاص ظرف ۳۰‌روز پرداخت شده است.
ریاحی‌فر با اشاره به این‌که صندوق بازنشستگی کشوری برای سه ماه و آموزش و پرورش برای یک ماه قراردادشان را تمدید کرده‌اند گفت: اگر بخواهند صندوقی ادامه دهند فقط ما هستیم و با می‌توانند عقد قرارداد داشته باشند. اما اگر بخواهند وارد امر بیمه‌گری شوند باید مناقصه انجام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی