[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

تخت جمشید در صدر بازدید جهانیان، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس گفت: طی 7 ماه سال جاری بیش از 4 میلیون 240هزار گردشگر داخلی و خارجی از اماکن تاریخی و فرهنگی استان فارس  بازدید کردند.
‌‌به گزارش روابط عمومی‌ اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، مصیب امیری با اعلام خبر فوق افزود: طی 7 ماهه سال جاری، تعداد 4 میلیون و 2 هزار و 412 نفر گردشگر داخلی و 241 هزار و 185 گردشگر خارجی از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی استان فارس بازدید کردند که در مجموع نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش داشته است.
این مقام مسئول با اشاره به برنامه سفر گردشگران خارجی به کشور، از نیمه دوم فروردین ماه تا اوایل تابستان و از نیمه دوم شهریور ماه تا اواخر آبان ماه، ادامه داد: در مهرماه امسال 241 هزار و 185 گردشگر خارجی از اماکن تاریخی- فرهنگی استان دیدن کردند.
این مقام مسئول با بیان اینکه گردشگران کشورهای فرانسه،‌ آلمان، ایتالیا، بیشترین تعداد را در میان گردشگران خارجی طی 7 ماه امسال داشته‌اند، خاطرنشان کرد: میراث جهانی تخت جمشید با 14هزار و 195 نفر، نقش رستم با 11 هزار و  462 نفر و مجموعه جهانی پاسارگاد با 9 هزار و  440 نفر بیشترین آمار بازدید خارجی را به خود اختصاص داده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی