[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

محبوبیت بازنشستگی در ایران، روزنامه شیراز نوین

در سه‌سال آینده تعداد فرهنگیان بازنشسته از معلمان شاغل بیشتر می‌شود.
مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان گفت: در سه سال آینده تعداد فرهنگیان بازنشسته از معلمان شاغل بیشتر می‌شود.
به گزارش ایسنا، احمد صافی در مراسم تجلیل از بازنشستگان فرهنگی ابهر و خرم‌دره با تأکید بر ضرورت پاسداشت مقام و منزلت فرهنگیان به‌ویژه بازنشستگان فرهنگی اظهارکرد: زحمات بی‌بدیل ۳۰ساله معلمان در دوران خدمت خود از لحاظ مادی قابل جبران نیست. وی ۸۵۰‌هزار پیشکسوت فرهنگی که حدود ۶۰‌درصد بازنشستگان کشور را شامل می‌شوند را سرمایه‌های علمی‌ و معنوی جامعه و عصاره علم و دانش ذکر کرد و گفت: این افراد می‌توانند تجارب خود را به معلمان و مدارس انتقال دهند.
صافی با بیان این‌که تربیت، رشد هماهنگ ابعاد وجودی انسان است، جایگاه معلمان دوره ابتدایی را ویژه توصیف و اظهارکرد: توسعه یک کشور در مدارس ابتدایی و در نوع تربیت کودکان رقم زده می‌شود.
مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بازنشستگان، پیشرفت جامعه را مدیون تلاش‌های پیشکسوتان فرهنگی دانست و با تأکید بر لزوم تکریم آن‌ها اظهار کرد: هدف این وزارتخانه، تکریم بازنشستگان در کنار فرهنگیان شاغل است.
صافی‌ با اشاره به این‌که در سه‌سال آینده تعداد فرهنگیان بازنشسته از معلمان شاغل بیشتر می‌شود گفت: این موضوع آموزش و پرورش را با چالش خروج مردان و زنان موفق معلم روبه‌رو می‌کند که باید برای پیشگیری از بحران کمبود نیروی انسانی در سال‌های آینده نیروهای جدید تربیت و جذب آموزش و پرورش شوند.
وی با تأکید بر لزوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلان و به‌کارگیری فرزندان فرهنگیان در آموزش و پرورش تصریح کرد: جدای از سیاست‌های کلی دولت که باید معلمان در آن لحاظ شوند، لازم است حمایت‌های ویژه‌تری از بازنشستگان صورت گیرد.
صافی با اشاره به استقرار ۳۰۵‌کانون بازنشستگی در سطح کشور، کانون بازنشستگی استان زنجان را یکی از موفق‌ترین کانون‌های کشور عنوان کرد و بر لزوم تأسیس باشگاه ویژه برای بازنشستگان فرهنگی به‌منظور استفاده از تجربیات و توانمندی‌های پیشکسوتان که از موارد مورد توجه در سند تحول بنیادین است، تأکید کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی