[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

بساط بدبینی‌ها جمع شد؛ سفر هیئت فرانسوی به تهران پس از وزیر خارجه انگلیس ، روزنامه شیراز نوین

الاخبار چاپ بیروت نوشت: هم‌زمان با سفر وزیر خارجه انگلیس، یک هیئت فرانسوی نیز طی سفری رسمی به تهران رفت تا بر بازگشت همکاری دوستانه بین اروپا و ایران تأکید کند. این در حالی است که با اجرایی شدن دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تأخیر در عملی کردن ساز و کار اروپا برای دور زدن تحریم‌ها، روابط بین ایران و اروپا تا حدودی به سردی گراییده بود.
به گزارش «انتخاب»، این روزنامه عرب زبان ادامه داد: سفر وزیر خارجه انگلیس، جرمی‌ هانت، به تهران، بیانگر همکاری اروپا با ایران است که پرونده معاملات تجاری غیردلاری برای مقابله با تحریم‌های آمریکا را از حالت تعلیق درمی‌آورد. سفر ‌هانت که پس از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای، اولین دیدار او با مسئولان ایرانی محسوب می‌شود، نشان دهنده میزان جدیت اروپا برای استفاده از راهکارهایی برای حفظ توافق هسته‌ای و انجام مبادلات تجاری با ایران است؛ آنچه با استقبال جمهوری اسلامی نیز مواجه شده است.
پس از تعلل اروپا و مخالفت اتریش با میزبانی آن برای اینکه مقر بررسی ساز و کار جدید اروپا باشد، این تحرک اروپا به سمت تهران، بساط بدبینی‌هایی که در روزهای اخیر به وجود آمده بود را برهم چید.
هیئت فرانسوی در تهران حضور یافته و با معاون وزیر خارجه ایران، عباس عراقچی دیدار کرد. در ادامه، عراقچی در حساب توئیتر خود نوشت: «دیروز و امروز، دیدارهای سازنده‌ای با مسئولان انگلیس و فرانسه داشتیم. اتحادیه اروپا و سه دولت اروپایی همچنان برای نجات توافق هسته‌ای مصمم هستند و اقدامات جدیدی برای اجرایی شدن این هدف در حال انجام است».
این در حالی است که به ویژه پس از صحبت‌های ظریف در مورد وجود عملیات پول‌شویی، بار دیگر در تهران جدالی بر سر پرونده پول‌شویی به راه افتاده است و همین مسئله، نمایندگان مجلس را بر آن داشت تا طرح استیضاح ظریف را مطرح کنند. در این میان، مدیر دفتر روحانی، محمود واعظی، از صحبت‌های ظریف دفاع کرده و آن را بیانگر واقعیت دانست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی