[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۰
  • دوره جدید

تخلف ۱۴میلیاردی اصناف فارس از قانون، روزنامه شیراز نوین

معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف فارس از تشکیل ۴۴۸۰ پرونده به ارزش بیش از ۱۴.۵ میلیارد ریال برای واحدهای صنفی متخلف این استان خبر داد.
محمدمهدی عرب در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با بیان اینکه در 8 ماه گذشته 140 هزار و 931 مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان فارس انجام شده است، اظهار داشت: این بازرسی‌ها منجر به تشکیل 4 هزار و 480 پرونده تخلف شده است.
معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان فارس با بیان اینکه ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده بیش از 14 میلیارد و 515 میلیون ریال بوده است، افزود: عدم درج قیمت با 1693 پرونده، گرانفروشی با 1565 پرونده و تقلب با 226 پرونده بیشترین موراد تخلف را داشته‌اند و برای عدم ارائه صورتحساب نیز 225 پرونده تشکیل شده است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد شکایات مردمی‌ که به صورت حضوری و تلفنی اعلام شده 6631 مورد بوده که به تمام آنها در اسرع وقت رسیدگی شده است.
عرب در مورد تعداد بازرسی‌های انجام شده در شهر شیراز نیز گفت: در 8 ماه گذشته 10 هزار و 334 مورد بازرسی از واحدهای صنفی شیراز انجام شده که این بازرسی‌ها منجر به تشکیل 1317پرونده تخلف شده است.
معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف استان فارس با بیان اینکه ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده بیش از 3 میلیارد و 875 میلیون ریال بوده است، افزود: گرانفروشی با 855 پرونده و عدم درج قیمت با 362 پرونده بیشترین موارد تخلف را در بین واحدهای صنفی شیراز داشته‌اند و برای تقلب و عدم ارائه صورتحساب نیز به ترتیب 52 و 46 پرونده تشکیل شده است.
وی در مورد تعداد شکایات مردمی‌ از اصناف شیراز نیز خاطرنشان کرد: تعداد شکایات مردمی ‌که به صورت حضوری و تلفنی اعلام شده 2373 مورد بوده که به تمام آنها در اسرع وقت رسیدگی شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی