[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

محسنی اژه‌ای خبر داد: مدیر مؤسسه ثامن‌الحجج محکوم شد ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی قوه قضاییه از تأیید حکم اعدام حمید باقری درمنی -از محکومان پرونده‌های اقتصادی اخیر- در دیوان عالی کشور خبر داد.
 به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در  یکصد و سی و چهارمین نشست خبری خود با رسانه‌ها اظهار کرد: حمید باقری درمنی در دادگاه بدوی به اعدام محکوم و این حکم در دیوان عالی کشور ابرام شد. وی ادامه داد: سید ابوالفضل میرعلی رئیس و مدیرعامل (مؤسسه مالی اعتباری) ثامن‌الحجج به ۱۵ سال حبس محکوم شد از جنبه کیفری. از جنبه مالی نیز اموال توقیف و شناسایی شده و به مزایده گذاشته می‌شود.
به گزارش ایسنا، محسنی اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا پرونده  معاون ارزی سابق بانک مرکزی در دادگاه ویژه رسیدگی می‌شود، گفت: بله نوع اتهام به گونه‌ای است که در دادگاه ویژه رسیدگی می‌شود و هنوز تعیین وقت نشده و چون پرونده ۹ متهم دارد و برخی از افراد در بانک‌ مرکزی است و برخی هم در خارج از بانک مرکزی در حال تحقیق است.
وی افزود: اگر دادگاه تشخیص داد، علنی برگزار می‌شود و  اگر علنی برگزار شود، قابل انتشار است. سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سؤالی درباره  فعالیت افرادی به عنوان عامل نفوذ در امر کاهش جمعیت در کشور و آیا کسی در این رابطه  بازداشت شده است؟ گفت: همه افراد از مسئولان و آحاد مردم می‌دانند که دشمن در مقام نفوذ در دستگاه‌ها بوده و است. اکنون تفاوت در این است که دشمن این نفوذ را تشدید و روش‌هایش را متفاوت‌تر کرده  است و  دشمن تلاش می‌کند تا نفوذ خود را در تصمیم‌گیری‌ها مؤثر کند تا تصمیم‌گیری‌ها را به سمت خود ببرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی