[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

یک عضو کمیسیون صنایع: اخراج مدیران رشوه‌گیر بهتر از اخراج کارگران است، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اخراج مدیران رشوه‌گیر به‌جای تعدیل کارگران شرکت‌های خودروساز از ضریب اثرگذاریِ به‌مراتب بیشتری در کاهش هزینه‌های سرباری خودروسازان برخوردار است. محمدرضا منصوری در گفت‌وگو با ایسنا، به تشریح راهکارهایش برای خروج صنعت خودروسازی از وضعیت نابسامان فعلی پرداخت و اظهار کرد: برای فائق آمدن بر بحران ناشی از نابسامانی‌های بازار خودرو باید از تنوع محصول که اثر معکوس در بازار داشته است، کاست، نیاز مشتریان داشتن یک دستگاه خودروی مناسب است. بسیار طبیعی است در شرایط تحریم با چالش تهیه خودرو روبه‌رو باشیم. اگر قرار باشد خودروها از رده خارج شود و ورودی نداشته باشیم قیمت خودرو افزایش پیدا می‌کند. نماینده مردم ساوه در مجلس با اشاره به طرح خروج خودروهای فرسوده از رده  گفت: استمرار اجرای این طرح باید مشروط به جایگزین شدن خودروهای جدید شود. با توجه به شرایط تحریم بعید است طرح مذکور که به‌دلایل مختلف متوقف است، اجرایی شود.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پیشنهادی خواستار صدور اجازه واردات خودروهای به‌روز و در حال تردد در مناطق آزاد و تجاری به داخل مرزهای کشور و دریافت عوارض واردات از آنها شد و افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای پاسخ به نیاز مشتریان خودروهای وارداتی می‌تواند به خودروهای لوکسی که در مناطق آزاد و تجاری در تردد است و موجب خروج ارز هم از کشور نمی‌شوند، اجازه ورود به داخل کشور بدهد تا در کنار ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک قیمت در بازار خودروهای لوکس تحت کنترل درآید. منصوری با بیان این ادعا که شرکت‌های خودروسازی داخلی زمین، املاک و دارایی‌های فراوانی در داخل و خارج از کشور دارند گفت: بخش قابل توجهی از این دارایی‌ها صرفاً برای حفظ سرمایه از چرخه تولید خودروسازان خارج شد. وقت آن است که این سرمایه‌گذاری‌ها به داخل صنعت خودرو بازگردانده شود و صرف تأمین نیازهای مالی خودروسازان و بازپرداخت مطالبات قطعه‌سازان شود.
 نماینده مردم ساوه در مجلس تعطیلی دفاتر و نمایندگی‌های غیراقتصادی خارج از کشور ایران‌خودرو و سایپا را خواستار شد و افزود: این دفاتر و نمایندگی‌ها به‌جز بلعیدن منابع ارزی خودروسازان، درآمدی برای شرکت‌های خودروساز ندارند. با تعطیلی آنها باید از خروج ارز و هدر رفتن بیشتر آنها جلوگیری کرد. وی تصریح کرد: مدیران دولتی صنعت خودروسازی و مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی کشور به‌جای جراحی اقتصادی و خروج صنعت خودرویی از نابسامانی‌های متعدد مالی، اجرایی و مدیریتی، مُسکِن‌درمانی را تجویز کردند و سال به‌سال بر حجم بدهی‌های این شرکت‌ها افزودند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی