[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۴۵
  • دوره جدید

عملیات احداث کمربندی شرقی شیرازدر ۴‌قطعه در دست اجرا است، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: عملیات احداث کمربندی شرقی شیراز به طول 36‌کیلومتر در 4‌قطعه در دست اجرا است.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی فارس مهندس فیروز تکاور مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس افزود: ابتدای مسیر کمربندی شرقی شیراز از دروازه قرآن شروع مى‌شود و از دامنه‌های شمالی و بالای منطقه سعدی عبور می‌کند و پس از قطع جاده خرامه از ارتفاعات شمالی کفترک با احداث سه دستگاه تونل عبور مى‌کند.
وی تصریح کرد: این محور پس از قطع جاده شیراز- کفترک به پل تقاطع غیر همسطح کمربندی غربی شیراز در بلوار خلیج فارس وصل مى‌شود.
مهندس تکاور خاطر‌نشان ساخت: قطعه اول به طول 6‌کیلومتر از دروازه قرآن شروع و به جاده خرامه ختم مى‌شود و بیش از 90‌درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در آیندهای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: قطعه 2‌به طول 6‌کیلومتر با سه دستگاه تونل حدود 30درصد پیشرفت فیزیکی دارد که حفاری تونل‌ها به اتمام رسیده و بقیه عملیات اجرایی در دست اجرا است.
مهندس تکاور تصریح کرد: قطعه 3به طول 8‌کیلومتر با پیشرفت فیزیکی بالای 80‌درصد در دست اقدام است و قطعه 4‌حدوداً 8‌کیلومتر مسیر انتهایی است که به مناقصه گذاشته شده و پیمانکار انتخاب گردید و در مرحله تجهیز کارگاه است .وی در خصوص مزیت‌های احداث این پروژه افزود: با احداث کمربندی شرقی شیراز عمده ترافیک کمربندی غربی شیراز که یکی از نقاط پر حادثه است کاهش مى‌یابد و در نتیجه حوادث نیز کاهش یافته است.
مهندس تکاور خاطر‌نشان ساخت: انتقال ترافیک عبوری به شیراز از بنادر جنوبی و شرقی که به کمربندی شرقی وارد مى‌شود به لحاظ این‌که کمربندی شرقی هیچ تداخلی با ترافیک داخل شهر ندارد از روانی ترافیک عبوری برخوردار مى‌شود.
مدیر‌کل راه و شهرسازی فارس با اشاره به این‌که این پروژه در مجموع 4‌قطعه بیش از 50‌درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزود: چنانچه مشکلات مالی پروژه حل شود این پروژه مى‌تواند ظرف مدت 2‌سال به بهره‌برداری برسد و رینگ کمربندی شیراز با اتمام این پروژه به اتمام مى‌رسد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی