[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

حمایت از دانش‌آموزان پروانه‌ای، روزنامه شیراز نوین

نخستین نشست هم‌اندیشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اداره کل آموزش و پرورش استان فارس، در خصوص توسعه همکاری بین بخشی و کاهش مسایل آموزشی و تحصیلی دانش‌آموزان مبتلا به بیماری پروانه‌ای(EB)، برگزار شد.  
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون درمان دانشگاه، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ارائه خدمات درمانی به این بیماران در سطح کشور، به عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشتاز به شمار می‌رود، از همکاری با آموزش و پرورش در راستای کاهش مسایل دانش آموزان پروانه‌ای که منجر به ایجاد بستر مناسب برای ورود آنها به جامعه شده، ابراز امیدواری کرد.
دکتر «عبدالخالق کشاورزی»، افزود: با توجه به اینکه مربیان بهداشت مدارس گروه هدف اصلی هستند، در صورت آموزش به آنها و آشنایی با این بیماری، می‌توانند به شناسایی و تحصیل هرچه بهتر دانش‌آموزان پروانه‌ای کمک کنند.
معاون درمان دانشگاه، اعلام کرد: این معاونت آمادگی دارد در قالب ارائه خدمات حمایتی، درمانی آموزشی، اجتماعی و پژوهشی به دانش‌آموزان مبتلا به بیماری پروانه‌ای، با اداره کل آموزش و پرورش تفاهم‌نامه منعقد کند.
در این نشست دکتر «داود حدادی» رئیس اداره بیماران خاص دانشگاه، آماری از دانش‌آموزان مبتلا به بیماری پروانه‌ای در سطح استان فارس را ارائه کرد. مسئول کار درمانی اداره کل آموزش و پرورش استثنایی فارس، با بیان اینکه از سال گذشته با همکاری سازنده‌ای که میان معاونت درمان دانشگاه و و آموزش و پرورش صورت گرفته، مسائل تحصیلی دانش‌آموزان پروانه‌ای تا حد زیادی مرتفع شده است.
دکتر «قمری»، درخصوص طرح فراگیر آموزش و پرورش استثنایی برای دانش‌آموزان دارای مشکلات جسمی‌حرکتی توضیحاتی را ارائه داد.
«رحیمی» مسئول امور مالی اداره کل آموزش و پرورش استثنایی استان فارس، با اعلام آمادگی این اداره برای همکاری همه جانبه جهت برگزاری کلاس‌های آموزشی، ابراز امیدواری کرد که دانش‌آموزان پروانه‌ای بتوانند در نزدیکترین مدرسه محل سکونت خود تحصیل کنند.
این نشست با حضور دکتر «عبدالخالق کشاورزی» معاون درمان، دکتر «حسین درویشی» مدیر اجرایی دستورالعمل برنامه حفاظت مالی از بیماران صعب‌العلاج، خاص و نیازمند، دکتر «داود حدادی» رئیس اداره بیماران خاص، دکتر «پرویزی» فوکال پوینت بیماران EB استان فارس، دکتر «قمری» مسئول کاردرمانی اداره کل اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مدیران ارشد هر دو سازمان برگزار شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی