[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۴
  • دوره جدید

وزیر بهداشت: تأمین دارو از برزیل در شرایط جدید است، روزنامه شیراز نوین

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که برزیل یکی از قدرت‌های نوظهور اقتصادی در جهان است، گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام، برزیل یکی از اهداف و مقاصد ما در وزارت بهداشت برای تأمین دارو، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه است.
به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت و درمان (وبدا)، دکتر سید حسن ‌هاشمی ‌در دیدار اخیر رودریگو دی آزردو سفیر برزیل در ایران با وی اظهار کرد: اعتقاد دارم که شرایط دنیا تغییر کرده و جهان فقط آمریکا و کشورهای اروپایی نیست، ارتباطات در جهان بسیار وسیع‌تر شده و انتخاب‌های متعددی مقابل ملت‌ها قرار دارد.
هاشمی ‌ضمن ابراز امیدواری برای تداوم همکاری‌های مشترک خوب و مثبت ایران و برزیل در دولت جدید این کشور، خاطرنشان کرد: باید ببینیم صادرات محصولات سلامت محور ایران به برزیل چه میزان است؟ آیا تیم جدید دولت برزیل علاقه‌مند به ادامه همکاری‌های قبلی با ایران هستند؟ و بانک‌های برزیل تا چه میزان آمادگی همکاری با ایران و فاینانس در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی را دارند؟ اگر پاسخ این سؤالات مثبت باشد، تنها مشکل مهمی‌ که برای تقویت روابط دو کشور باقی می‌ماند این است که به دلیل فاصله و مسافت طولانی دو کشور، شناخت بخش خصوصی و حتی بخش دولتی ایران از توانمندی‌های کم‌نظیر برزیل، اندک است که باید برای آن چاره‌جویی کرد.
وزیر بهداشت تأکید کرد: شخصاً اعتقاد دارم که برزیل، بیشتر از برخی کشورها به ویژه اروپا می‌تواند در حوزه فناوری تجهیزات پزشکی، صنایع دارویی، واکسن و حتی ساخت و اداره بیمارستان‌ها به ایران کمک کند و مهم است که این باور نیز در سایر ارکان وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی و بخش خصوصی ایران، ایجاد شود؛ بنابراین رفتار وزارت خارجه و بخش بازرگانی برزیل مهم است که اراده همکاری و استفاده از این فرصت را داشته باشند.
هاشمی ‌با بیان اینکه باید برای همیشه از اروپا و آمریکا ناامید شویم، افزود: متأسفانه برای چندمین بار است که تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه علیه ایران اعمال می‌شود بنابراین نگاه ما در این نوبت از تحریم‌ها به خارج از اروپا و آمریکا، باید بلندمدت باشد و فقط محدود به زمان تحریم نشود و طبیعی است که این شرایط پایدار نخواهد ماند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی