[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

فارس بارانی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی و اقلیمی ‌اداره کل هواشناسی فارس گفت: با ورود سامانه بارشی جدیدی به این استان از بعدازظهر امروز، یکشنبه نهم دی ماه جاری، شاهد بارندگی قابل توجهی در نقاط مختلف این استان خواهیم بود.
فرید اسماعیل‌زاده شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این سامانه بارشی فعال که تا اواخر دوشنبه دهم دی‌ماه ادامه خواهد داشت به تناوب از سمت غرب استان موجب وزش باد، بارش باران، رگبار و رعد و برق و بارش برف در نقاط سردسیر و ارتفاعات استان خواهد شد و مناطق شمالی و شمال غرب استان را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
وی ادامه داد: شدت بارش‌ها به حدی خواهد بود که احتمال آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و جاده‌ها در نواحی شمال غربی، غربی و مرکزی استان وجود دارد.
او اظهار داشت: پس از عبور این سامانه، در صبح سه‌شنبه یازدهم دی ماه شاهد ایجاد مه و کاهش دید در نواحی شمالی استان و همچنین کاهش دما خواهیم بود و به‌همین دلیل توصیه می‌شود که برای جلوگیری از بروز حادثه و وارد آمدن خسارت‌های احتمالی تمهیدات لازم اتخاذ شود.
اردکان بیشترین و بوانات کمترین میزان بارش‌های اخیر را داشتند
رئیس اداره پیش‌بینی و صدور پیش‌آگاهی‌های جوی و اقلیمی ‌اداره کل هواشناسی فارس، در خصوص میزان بارش 24 ساعت گذشته در این استان هم گفت: بیشترین میزان بارش در نتیجه ورود سامانه اخیر به استان مربوط به شهر اردکان مرکز شهرستان سپیدان با هشت و یک دهم میلیمتر و کمترین میزان بارش مربوط به بوانات با سه دهم میلیمتر بود.
اسماعیل‌زاده، میزان بارش باران در کلانشهر شیراز را هفت و 6 دهم میلیمتر (ایستگاه فرودگاه) برشمرد و افزود: این سامانه در زرقان چهار میلیمتر، قیر و کازرین 2/2 دهم میلیمتر، فیروزآباد 2 میلیمتر، کازرون 2 میلیمتر و ممسنی یک و هشت دهم میلیمتر بارش به دنبال داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی