[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز الگوی کشوری شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی ‌شهر مشهد جهت الگوبرداری از نحوه کار مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز به شیراز آمد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی مشهد پس از بازدید از پروژه‌های در دست ساخت، سراهای فرهنگ مهربانی، سراهای یار مهربان و همراهی با همیاران مهربان ترافیک، با رئیس، نایب رئیس و اعضای مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز ملاقات کرد.
رئیس کمیسیون شورای شهر مشهد یکی از برنامه‌های توسعه جامعه مدنی را بالا بردن مشارکت مردم در فعالیت‌های داوطلبانه با هدف بهبود و بهینه سازی عنوان کرد که مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز با محوریت مردم توانسته است، ضمن دستیابی به این مهم، خدمات قابل توجهی درجهت ارتقای فرهنگ جامعه ارائه دهد. 
احسان اصولی با اشاره به بحث اعتبار و بار مالی پروژه‌ها، سرمایه اجتماعی ذخیره و انباشته شده در مجموعه شهرداری از این محل را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد.
وی توسعه حاشیه‌نشینی در مشهد به دلیل خشکسالی‌های چند سال اخیر و متعاقب آن افزایش آسیب‌های اجتماعی را از عوامل مهم احساس نیاز جامعه مشهد به وجود مجمعی چون مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز نامید.
وی امیدوار است این طرح به زودی در مشهد پایتخت معنوی و دومین کلانشهر ایران با بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و یک میلیون و دویست هزار نفر حاشیه‌نشین و حدود ۳۰ میلیون زائر، اجرایی شود. 
 اصولی به دو اصل کارآمدی و اثربخشی در نتیجه حضور مردم اشاره کرد که با حضور مردم در میدان به نتایج قابل قبولی می‌توان دست یافت.
 عبدالرضا دستغیب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز ضمن برشمردن ۲۵ پروژه عمرانی با رویکرد فرهنگی توسط خیرین، اراده قلبی مردم را عامل اساسی مشارکت آنان در امور خیرخواهانه عنوان کرد و ۱۵۰ هزار نفر ساعت خدمات داوطلبانه و ۳۵۰ هزار قلم کالا در  فرهنگ سراها دلیل این مدعا دانست.
 نویدگویی نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز ضمن برشمردن خدمات انجام شده از آغاز فعالیت مجمع تاکنون، اعتماد و حضور مردم را بزرگترین سرمایه مجمع عنوان کرد و گفت: زمانی صددرصد موفق خواهیم بود که مسئولین شهر و اعضای شورا و شهرداری مجمع را باور کنند.
وی راه‌اندازی شورای عالی خیرین را گامی ‌مهم در جهت پیشبرد بهتر اهداف مجامع  برشمرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی