[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

۱۸۲ اثر به جشنواره ملی پویانمایی آموزش، آگاهی و پیشگیری رسید، روزنامه شیراز نوین

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره ملی پویانمایی آموزش، آگاهی و پیشگیری در روز چهارشنبه 12 دی ماه گفت: تاکنون 182 آثار در دو بخش عمومی ‌و دانش‌آموزی به دبیرخانه جشنواره مستقر در معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس رسیده است که از این تعداد 91 اثر در بخش عمومی‌ و 91 اثر در بخش دانش‌آموزی شرکت کرده‌اند. احمد رحمانیان، با بیان اینکه عوامل مختلفی در وقوع جرم و آسیب‌ها نقش دارد که برای محقق شدن پیشگیری به معنای واقعی باید تمام این عوامل شناسایی و برای آنها راهکار ارائه شود، گفت: باید برنامه‌های مدونی متناسب با جرائم و آسیب‌ها در جهت پیشگیری تنطیم شود که یکی از موضوعات مؤثر در حوزه پیشگیری از جرم، استفاده از ظرفیت  هنر و هنرمندان است. وی با بیان اینکه هنر هم می‌تواند در پیشگیری از جرم تأثیرگذار باشد و هم می‌تواند یک عامل جرم‌زا باشد، اظهار کرد: به‌طور مثال در روحیه نوجوانی که بیشتر وقت خود را به دیدن فیلم‌های توأم با خشونت می‌گذراند، خشونت و قانون‌گریزی شکل می‌گیرد.بنابراین هنر مانند یک شمشیر دولبه است که هم می‌تواند عامل وقوع جرم باشد هم می‌تواند از وقوع جرم پیشگیری کند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس با بیان اینکه هنرمند می‌تواند در ترویج پیشگیری از وقوع جرم نقش بسیار مؤثری داشته باشد، تأکید کرد: هنرمند مورد نظر ما، هنرمند متعهد، علاقمند به آینده، پیشرفت کشور، نظام و انقلاب است و هدف از تدوین آثار هنری باید هدایت و ارشاد جامعه به سمت قله‌های زیبایی معنویت و کمال روحی باشد. رحمانیان برگزاری جشنواره هنری با همکاری دستگاه‌های حوزه فرهنگی و اجتماعی و سیاسی را از برجسته‌ترین اقدامات استان فارس خواند و گفت: «جشنواره پویانمایی: آگاه‌سازی و پیشگیری» که اولین دوره آن در استان فارس برگزار شده است یکی از اقدامات انجام شده در این حوزه است که در آن محورهای مرتبط با آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق، خشونت، اعتیاد، آسیب‌های نوظهور، فرهنگ شهروندی، فرهنگ ترافیک و موضوع حاشیه‌نشینی دنبال می‌شود. دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان فارس یادآور شد: فراخوان جشنواره چند ماه قبل منتشر شد و تاکنون 182 اثر در دو بخش عمومی ‌و دانش‌آموزی به دبیرخانه جشنواره مستقر در معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس رسیده است که از این تعداد 91 اثر در بخش عمومی ‌و 91 اثر در بخش دانش‌آموزی شرکت کردند.
وی از آغاز داوری جشنواره پویانمایی خبر داد و خاطرنشان کرد: در نهایت 10 اثر در بخش دانش‌آموزی و 5 اثر در بخش عمومی ‌به عنوان آثار برگزیده انتخاب می‌شوند.
رحمانیان افزود: جشنواره از روز سه‌شنبه (11 دی) کار خود را در تالار حافظ آغار می‌کند و روز چهارشنبه (12 دی) ساعت 15 الی 17:30 اختتامیه آن با حضور معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، مسئولان استانی، شرکت‌کنندگان و علاقمندان برگزار می‌شود.
رحمانیان با تشکر از دستگاه‌هایی که در برگزاری این جشنواره همکاری کردند، گفت: امید است این جشنواره در سال‌های آینده ادامه یابد و در روز اختتامیه شاهد حضور پرشور علاقمندان هنر در شهر فرهنگ و ادب‌پرور شیراز باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی