[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۳
  • دوره جدید

کم‌فروشی نداریم، روزنامه شیراز نوین

فیلمی ‌با موضوع کم‌فروشی در یک واحد تولیدکننده شیر و فرآورده‌های لبنی استان فارس در شبکه‌های اجتماعی در حال بازنشر است، این درحالی است که یک مقام مسئول با استناد به بازرسی‌های صورت‌گرفته، این موضوع را رد می‌کند.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس یکشنبه در این باره به ایرنا گفت: در خصوص کم‌فروشی نمی‌توان به صورت مطلق صحبت کرد اما نتایجی که پس از بازرسی بازرسان حاصل شد این است که کم‌فروشی در واحد‌های صنعتی وجود ندارد.
محمد ابراهیم صداقت افزود: صنایع نیز مانند سایر بنگاه‌های اقتصادی ممکن است تخلف کنند لازم به توضیح است که به علت این که اقلام مختلفی در حجم تولید متفاوت، تولید می‌شود نمی‌توان تمام این کالا‌ها را مورد بررسی قرار داد بلکه باید جامعه آماری اقلام تولید شده را مورد ارزیابی و نظارت قرار داد.
وی تأکید کرد: کالا‌های اصلی و اساسی که در سبد حمایتی قرار دارند و مصرف‌کننده آن عامه مردم هستند کاملاً تحت نظارت و بازرسی است و کالا‌هایی که ارز یا سهمیه خاصی به آن‌ها اختصاص یافته نیز به شکل ویژه‌ای مورد بررسی و نظارت در سه حوزه قیمت‌گذاری، کیفیت و وزن قرار می‌گیرند.
صداقت عنوان کرد: سایر کالاهایی که در طیف کالاهای فوق نباشند نیز به دو صورت بازدید ناگهانی و گزارش مردمی‌ مورد بازرسی ناظران سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار می‌گیرند.
یک مورد کم‌فروشی مشاهده نشد
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص انتشار تصاویری مبنی بر کم‌فروشی واحد صنعتی در شیراز تأکید کرد: کم فروشی در واحد‌های بزرگ صنعتی این استان به هیچ عنوان صحت ندارد. 
صداقت افزود: شایعاتی مبنی بر کم فروشی در فضای مجازی مطرح شد که در قالب هیئتی متشکل از بازرسان و خبرنگاران رسانه‌های دیداری و نوشتاری ضمن بازدید از کارخانه تمامی‌ کالاهای در حال تولید و تولید شده را بررسی و حتی به یک مورد مشکل نیز برخورد نکردند.
محمد ابراهیم صداقت اضافه کرد: بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت و خبرنگاران از خط تولید این این کارخانه بازدید کرده‌اند و به‌طور تصادفی کالاهایی از انبار و خط تولید انتخاب و مورد بررسی قرار گرفت و هیچ گونه مشکلی از جمله کم‌فروشی در آن مشاهده نشد.
وی با بیان این که تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده کاملاً غیر واقعی است اظهارداشت: برخی با استفاده از تصاویر نامعتبر و انتشار آن در فضای مجازی نه تنها مشکلی را برطرف نکرده‌اند بلکه بر روند تولید یک کارخانه صنعتی که در منطقه، اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم دارد نیز تأثیر گذاشته‌اند.
صداقت گفت: هر کسی می‌تواند بدون باز کردن پلمپ، درب ظروف بسته‌بندی شده را باز کند و نسبت به دخل و تصرف در این محصول اقدام کند اما باید راستی آزمایی صورت گیرد و اگر موضوعی مطرح می‌شود از مجاری قانونی باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی