[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: قطار توسعه ورزش فارس از حرکت نمی‌ایستد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: در طول ۴۰سال گذشته مشکلات اقتصادی فراوانی را تجربه کرده‌ایم؛ اما این مشکلات نمی‌تواند باعث توقف قطار توسعه ورزش فارس شود.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدر علی کامیاب که در نشست مشترک با رؤسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها و مدیران ستادی این اداره کل در لامرد سخن می‌گفت، با اشاره به در پیش بودن فصل چهلم انقلاب افزود: پس از پیروزی انقلاب، بدخواهان با ترسیم نقشه‌های متعدد قصد شکست این حرکت عظیم مردمی را داشته‌اند که در ادوار مختلف با شکست مواجه شدند.
وی تحمیل جنگ هشت ساله، ترور شخصیت‌های تأثیرگذار نظام، طراحی تحریم‌های مختلف، بدعهدی غرب و در رأس آن آمریکا و... را فقط بخشی از تلاش بدخواهان نظام جمهوری اسلامی برای شکست انقلاب اسلامی دانست و گفت: پیروزی انقلاب مردمی سال ۵۷ به رهبری امام خمینی(ره) بسیاری از معادلات دنیا را برهم زد. از این رو، برخی بر آن شدند تا با هر وسیله‌ای این انقلاب و نظام نشأت گرفته از آن به نتیجه نرسد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس تصریح کرد: توطئه‌های شکل گرفته از سوی آن‌ها نه تنها موجب شکست این انقلاب نشد، بلکه باعث شد مردم ایران روی پای خود ایستادن را تجربه کنند و طعم استقلال را بچشند.
کامیاب در بخش دیگری از صحبت‌هایش، با اشاره به قرار گرفتن در فصل تنظیم و تصویب بودجه سال ۹۸ گفت: برخی بر این باورند که بودجه سال آینده یک بودجه انقباضی است؛ اما در همین بودجه به اصطلاح انقباضی نیز سهم ورزش از ۲۷صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده پیش‌بینی شده در برنامه ششم توسعه، با رشد ۳۶درصدی مواجه شده است.
وی با اشاره به توسعه سخت‌افزاری و توجه نرم‌افزاری دولت به امر ورزش گفت: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از جامعه هدف ورزش را جوانان تشکیل می‌دهند، دولت توجه ویژه‌ای به این بخش دارد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس توجه دولت یازدهم و دوازدهم به ورزش را به اندازه سه دهه پیش از آن دانست و افزود: این توجه به این علت است که ورزش می‌تواند عامل مهمی در افزایش هم‌گرایی در جامعه باشد.
دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس در ادامه، ورزش را عامل مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: ورزش یکی از شاخص‌ترین موضوعات اجتماعی است که توجه جدی به آن موجب کاهش‌ آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
کامیاب، هدف دولت از توسعه ورزش همگانی را کم کردن آثار سوء آسیب‌های اجتماعی و در نتیجه ایجاد جامعه‌ای بانشاط عنوان کرد و افزود: نگاه دولت به امر ورزش با درنظرگرفتن عدالت اجتماعی، باعث شده تلاش برای پیشرفت و توسعه ورزش در نقاط مختلف استان بسیار سریع‌تر از گذشته انجام شود.
وی با اشاره به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی در جنوب استان فارس گفت: قرار نیست با اتمام و به بهره‌برداری رسیدن این پروژه‌ها، کار دستگاه ورزش در لامرد و مهر تمام شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس، ورزش را به دلیل نقش آن در زندگی جوانان این حوزه مهم و تأثیرگذار در تصمیم‌گیری‌های مدیران دانست و گفت: با اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در این دو شهرستان و با در نظر گرفتن سند چشم‌انداز و طرح آمایش سرزمینی، پروژه‌های دیگری جهت استفاده مردم جنوب فارس تعریف شده و شروع به کار خواهد کرد.
کامیاب در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به معرفی استاندار جدید فارس، انتصاب یک مدیر باتجربه بومی را برای در اختیار گرفتن سکان‌داری استان به فال نیک گرفت و افزود: باید از فرصت حضور یک استاندار بومی برای اثبات شایستگی‌های مردم فارس استفاده کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی