[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

تقدیر معاون قوه قضائیه از اداره کل ورزش و جوانان فارس، روزنامه شیراز نوین

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضاییه در مراسم اختتامیه جشنواره پویانمایی با موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، از حیدرعلی کامیاب و علی رضایی مدیرکل ورزش و جوانان فارس و معاون این اداره و همچنین چهار جوان برگزیده و فعال دو سازمان مردم‌نهاد این اداره کل تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان فارس در حاشیه این مراسم که بعد از ظهر روز چهارشنبه ۱۲دی ماه در تالار حافظ شیراز برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: در مراسم اختتامیه جشنواره پویانمایی که با موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برگزار شد، دکتر محمدباقر الفت با اهدای لوح از اقدامات، همراهی و حمایت اداره کل ورزش و جوانان در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تقدیر کرد.
علی رضایی با بیان اینکه در این مراسم که با حضور مقام‌های ارشد قضایی استان از جمله رئیس کل دادگستری، دادستان و... برگزار شد، از چهار جلد کتاب در حوزه ازدواج و کاهش آسیب‌های ناشی از طلاق که توسط معاونت پیشگیری از جرم دادگستری فارس و همکاری معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهیه شده نیز رونمایی شد، افزود: چهار تن از جوانانی که در دو سمن زیرمجموعه اداره کل ورزش و جوانان در این جشنواره صاحب مقام شده بودند نیز مورد تقدیر و تشویق قرار گرفتند.
وی با اشاره به تغییر ماهیت دادن آسیب‌های اجتماعی در جامعه گفت: برای مقابله با این آسیب‌ها باید به علم روز مسلح شد.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس استفاده از ابزار نوین در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی را نسخه‌‌ای قابل تأمل برای مقابله با این نوع آسیب‌ها دانست و با استقبال از ایده معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان در برگزاری جشنواره پویانمایی افزود: همان‌گونه که آسیب‌ها تغییر ماهیت داده و به روز شده، ابزارها و روش‌های مقابله نیز باید به روز شود.
رضایی گستردگی و تنوع آسیب‌های اجتماعی را زنگ خطری برای متولیان جامعه دانست و گفت: این گستردگی و تنوع، سلامت جامعه را نشانه رفته و فضای زیست فردی اجتماعی را تهدید می کند.
وی با بیان اینکه فقر، اعتیاد و طلاق سه آسیب فراگیر اجتماعی هستند که جامعه ما را مورد تهدید خود قرار داده‌اند، افزود: اداره کل ورزش و جوانان به عنوان دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان همواره سعی کرده با استفاده از ظرفیت‌های موجود در سایر دستگاه‌ها نظیر دادگستری و دیگر دستگاه‌های زیرمجموعه قوه قضاییه، با افزایش سطح آموزش، پیشگیری از این آسیب‌ها را تا حد توان افزایش دهد.
رضایی با ابراز امیدواری به افزایش سطح همکاری دیگر دستگاه‌های حاضر در ستاد ساماندهی امور جوانان تأکید کرد: هرچند پراکندگی، نوع آسیب‌ها و تراکم آن در نقاط مختلف استان متفاوت است؛ اما ایجاد وحدت رویه و درک صحیح از مخاطرات این آسیب‌ها توسط دستگاه‌های مختلف می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات این حوزه باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی