[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

لایحه مدیریت یکپارچه شهری بهمن‌ماه به دولت می‌رود، روزنامه شیراز نوین

سرپرست مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از آخرین وضعیت لایحه مدیریت یکپارچه شهری خبر داد و گفت: امیدواریم لایحه مدیریت یکپارچه شهری طی یک ماه آینده به دولت برود.
مجید عبداللهی در گفت‌وگو با ایسنا، در این‌باره اظهار کرد: لایحه مدیریت یکپارچه شهری براساس تصمیم دولت به دو بخش تقسیم شد و طی آن قرار شد که یک بخش از مدل مدیریت یکپارچه شهری توسط شهرداری بار دیگر مورد بازبینی قرار گیرد و شهرداری متولی است که این مدل را ترسیم کند و سپس در کمیسیون کلانشهرها به بحث گذاشته شود.
وی با بیان این‌که بخش دیگر این لایحه مربوط به ساماندهی و یکپارچگی نظامات داخلی محیط شهرداری‌های کشور است گفت: در حقیقت بازنگری قانون فعلی، حشو و زوائد در قانون، اصلاحات ساختاری که بایستی اتفاق افتد، جهت‌گیری‌های جدیدی که بایستی در قانون متناسب با پیشرفت‌های صورت گرفته باشد را وزارت کشور متولی شد.
سرپرست مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اضافه کرد: خوشبختانه بازنگری بخشی از این لایحه که مسئولیت آن به‌عهده وزارت کشور بوده صورت گرفته است و در‌قالب حدود 64‌ماده لایحه مدیریت امور شهرداری‌ها در وزارت کشور تنظیم شده است و مراحل نهایی را طی می‌کند. به عبارت دیگر تکلیف ما تقریبا به اتمام رسیده و امیدواریم طی یکماه آینده با امضای وزیر کشور این لایحه به دولت رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی