[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۲۶
  • دوره جدید

محمدی گلپایگانی مطرح کرد: رهبری گفتند اگر مسائل حفاظتی نبود با پیکان این‌طرف و آن‌طرف می‌رفتم، روزنامه شیراز نوین

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: بنده قریب به ۳۰سال است که خدمت مقام معظم رهبری بوده و سن بازنشستگی ما رسیده است و آرزو دارم مجدد به حوزه علمیه قم برگشته و در این شهر مقدس حضور داشته باشم.
به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی اظهار داشت: نعمت بزرگ زندگی در قم و در جوار حضرت معصومه (سلام الله علیها) نعمت بسیار بزرگی است که باید قدردان آن بود. بنده قریب به ۳۰سال است که خدمت مقام معظم رهبری بوده و سن بازنشستگی ما رسیده است و آرزو دارم مجدد به حوزه علمیه قم برگشته و در این شهر مقدس حضور داشته باشم.
مسئول دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان ساخت: جوانان باید قدر این شهر و حوزه علمیه قم را دانسته و از این فرصت کمال استفاده را ببرند. ضرورت تشکیل مجمع نمایندگان طلاب و ابتکار آن که متعلق به امام راحل است، بسیار روشن است. امروز حوزه علمیه قم دارای ۸۰هزار طلبه است که باید طلاب و فضلای آن نمایندگانی داشته تا مشکلات و پیشنهادات به گوش مسئولین برسد.
وی اظهار داشت: بیشترین دغدغه حضرت آقا رسیدگی به وضع طلاب است. ایشان از آنچه دارند، دریغ نداشته و از آنچه دستشان می‌رسد، کوتاهی نمی کنند. نفوذ خطر بزرگی است که حوزه علمیه قم را تهدید می‌کند. این حوزه مقتدای سایر حوزه‌های علمیه کشور همچون مشهد، اصفهان، تبریز و... بوده و چشم همه به حوزه علمیه قم می‌باشد.
حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی ابراز داشت: چرا باید در این حوزه تفکرات انحرافی پیدا شود؟ چرا باید حرف این افراد شنیده شده و یا احیاناً هوادار پیدا کنند؟ بیان این سخنان و ساخت فرقه‌های گوناگون از سوی «ام آی ۶» به عنوان سرویس جاسوسی انگلیس است. آنان استاد ساختن فرقه‌ها بوده و این کار آنان مربوط به امروز هم نیست و از گذشته وجود داشته است. 
وی افزود: اولین قدم برای مبارزه با آنان این است که خود را مهیا کرده، اطلاعات لازم را به دست آورده و مجهز شویم تا بتوانیم با آنان مبارزه کنیم. امروز برخوردار از رهبر بزرگی هستیم که چشم بیدار این ملت و اسلام هستند؛ این سخن اغراق نیست.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به خصوصیات رهبر انقلاب، بیان داشت: تقید کامل ایشان به احکام اسلامی، یکی از خصوصیات ایشان است. معظم له همانند یک مقلد پایبند، اجراکننده دقیق احکام اسلامی هستند. به عنوان مثال، غیبت یکی از گناهان کبیره است و متأسفانه قبح این قضیه نیز کمی در جامعه از بین رفته است؛ اما بنده تا به امروز ندیدم که ایشان از یک نفر غیبت کرده باشد؛ حتی اگر کسی بخواهد چیزی بگوید، اگر بتوانند، نهی کرده و اگر نتوانند، گوش نکرده و استماع نمی کنند.
وی اظهار داشت: احترام به علمای گذشته و علمای فعلی از دیگر خصوصیات ایشان است. معظم له نسبت به گذشتگان با احترام برخورد کرده و بنده، شخصی را همانند ایشان سراغ ندارم که احاطه بر بزرگان علمی رجالی داشته باشند. رسیدگی به معمرین، یکی از دستورات مقام معظم رهبری به نمایندگان خود است که سالیانه مبالغ بسیاری را در این راه مصرف می کنند. ما چنین رهبری داریم که حواسشان به همه چیز است.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی با اشاره به اینکه همیشه از سوی مقام معظم رهبری خدمت بزرگان حوزه می‌رسیم، خاطرنشان ساخت: روزی از سوی رهبر معظم انقلاب خدمت آیت‌الله العظمی گلپایگانی رسیده و گفتم اگر کاری دارید بفرمایید تا انجام دهم. ایشان بیان کردند من اگر کار خلافی را از سوی دولت و حکومت ببینم، اگر تذکرم موجب تضعیف نظام نشود، آن مشکل را می‌گویم. اگر ببینم بیان من سبب تضعیف این نظام می‌شود، آن را نخواهم گفت؛ چون تضعیف نظام را حرام می دانم.
وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب «أشداء علی الکفار و رحماء بینهم» هستند، تصریح کرد: بنده یک بار هم در ایشان ترس نسبت به دشمنان را مشاهده نکردم. رهبر باید اینگونه باشد. ایشان هرگز در مقابل دشمن خم به ابرو نیاورده و امروز نیز همین‌طور است. گاهی برخی از افراد در کشور می‌ترسند و می‌لرزند؛ اما در وجود ایشان چیزی به نام ترس وجود ندارد. تربیت خوب فرزندان،  از دیگر شاخصه‌های برتر ایشان است. معظم له دارای ۴پسر و دو دختر هستند که مراقبت و مواظبتشان زبانزد است.
وی با بیان این مطلب که آقازاده‌های ایشان اجاره‌نشین هستند، ابراز داشت: رعایت بیت‌المال از سوی فرزندان ایشان همیشه انجام شده است؛ حتی با پرداخت پول از امکانات دفتر همچون یک فتوکپی ساده استفاده می‌کنند.
مسئول دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه ایشان مراقبت دائم نسبت به فرزندان خود دارند، خاطرنشان ساخت: ترغیب و تشویق نسبت به طی نمودن مدارج علمی از کارهای همیشگی ایشان است. یکی از فرزندان ایشان رجالی بسیار برجسته‌ای هستند؛ در حالی که سن بالایی هم ندارند. ساده‌زیستی رهبر انقلاب، مبارزه با تجملات و پرهیز از دنیاداری از دیگر خصوصیات ایشان است. ایشان با اشاره کوچک صاحب همه چیز خواهد شد؛ اما اصلاً سمت این مباحث نرفته‌اند.
وی به حضور ملک عبدالله در ایران اشاره کرد و گفت: پادشاه عربستان بعد از حضور خدمت مقام معظم رهبری، از مکانی که ایشان در آن حضور داشتند، تعجب کرده و برای او قابل باور نبود که رهبر ایران در چنین مکانی زندگی می‌کنند. وی هدیه بسیار گران‌قیمتی برای حضرت آقا آورد؛ اما ایشان تمام هدایا را فروخته و با پول آن منازلی را ساخته و به فقرا دادند. هدایای بسیاری برای ایشان می‌آید؛ اما هیچ‌کدام را تصرف نمی‌کنند.
مسئول دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه بنده از خود ایشان شنیدم که اگر مسائل حفاظتی نبود، با پیکان به این طرف و آن طرف می‌رفتم، اظهار داشت: در دفتر ایشان ماشین‌هایی وجود داشته و از آن استفاده می‌شود؛ اما معظم له هر شش ماه یک بار پول بنزین و هزینه استهلاک ماشین‌هایی را که از آن استفاده کرده اند، به حفاظت بر می گردانند.
حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی ابراز داشت: تهجد و شب زنده‌داری از خصوصیات فوق‌العاده ایشان است. ایشان اهل دعا، نیایش و تهجد بوده و همیشه قبل از اذان صبح بیدار شده تا مشغول راز و نیاز با خدای خود شوند. شب‌زنده‌داری ایشان ترک نمی‌شود. معظم له به دعا، مخصوصاً دعای صحیفه سجادیه و مکارم‌الاخلاق مأنوس هستند. ایشان محو اهل بیت (علیهم السلام) بوده و به حضرت زهرا (سلام الله علیها) و امام زمان (عجل الله) توسل بسیار دارند.
مسئول دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: ایشان همیشه احوالپرس دوستان خود بوده و خاطرات بسیاری دارم که هیچ‌گاه دوستی خود را با دیگران قطع نکرده اند.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با بیان این مطلب که ایشان اهل دعا و توسل هستند، اظهار داشت: از همه خواهانم برای ایشان دعا کرده و از خدا بخواهید که معظم له عمر طولانی داشته باشند تا این پرچم را به صاحب اصلی برسانند. آینده ما و فرزندان ما به وجود ایشان بستگی دارد و از خداوند متعال خواهانیم که سال‌های سال سایه ایشان بر سر ما مستدام باشد.
یادآور می‌شود در پایان این جلسه با اهدای لوح یادبود و تابلویی نفیس، از نیم قرن زحمات حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی از سوی مجمع نمایندگان طلاب و فضلا تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی