[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

شبه مدارسی که می‌سوزند و می‌سازند، روزنامه شیراز نوین

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی ‌سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: 30درصد مدارس ایران تخریبی است و 90 هزار میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی و نوسازی آنها نیاز است در حالی که اعتبار این سازمان تنها 2 هزار میلیارد تومان است.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایرنا محمد جمال‌زاده، در جمع هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز شیراز بیان کرد: در طول سال‌های پس‌از انقلاب، 70 درصد مدارس ایمن شدند که نقش خیران در این زمینه بسیار تعیین کننده است چراکه در برخی مناطق و استان‌ها میزان کمک خیران با بودجه دولت برابری می‌کند و حتی گاه مشارکت آنان نیز بیشتر است. وی افزود: کار خیر در تمام دنیا وجود دارد چرا که منابع محدود هستند و دولت‌ها حریف هزینه‌ها نمی‌شوند و اگر خیران نباشند، تأمین منابع دشوار می‌شود. این مقام مسئول، با اشاره به سند جامع بنیادین تحول آموزش و پرورش، اظهار داشت: براساس این سند، استاندارد فضای آموزشی، تربیتی و ورزشی برای هر دانش‌آموز هشت متر مربع است که باید تا سال 1404 محقق شود اما امروز میانگین کشوری برای هر دانش آموز فقط پنج مترمربع است. معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی‌ سازمان نوسازی مدارس کشور تأکید کرد: جمعیت 14میلیون نفری دانش آموزی به فضای استاندارد نیاز دارد. جمال زاده ادامه داد: جامعه خیران در حال گسترش و پیشرفت است و باید اساسنامه استانی و شهرستانی برای آنها تدوین شود زیرا برخی استان‌ها در هم افزایی و هماهنگی با خیران و مدیران این مجامع ضعیف هستند.
مشارکت خیران مدرسه‌ساز فارس افزایش یافت 
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز فارس هم در این نشست با اشاره به پیشتازی این استان در امر مشارکت خیرین گفت: ظرف 2دهه اخیر، خیران افزون بر یک هزار و 200 طرح آموزشی و پرورشی را با بیش از 9 هزار و 500 کلاس درس در اقصی نقاط استان احداث کردند.  محمد علی میر باقری افزود: با وجود تنگناهای مالی و اقتصادی حاکم بر کشور، میزان مشارکت خیران فارس در 2 سال اخیر از 25درصد به بیش از 45 درصد رسیده که این امر بیانگر همت خیران این استان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی