[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

ساخت ویلچر تمام‌هوشمند ازسوی محققان دانشگاه آزاد اسلامی ‌شیراز، روزنامه شیراز نوین

محققان دانشگاه آزاد اسلامی ‌استان فارس توانسته‌اند ویلچر تمام هوشمندی طراحی و تولید کنند که می‌تواند بدون حرکت دست و پا و تنها با حرکت سر، مسیر را تشخیص دهد. به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه آزاد اسلامی‌ شیراز نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در روزهای سوم تا ششم دی‌ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار و ۳ هزار و ۱۹۹ محصول در این نمایشگاه ارائه شد. در این میان غرفه دانشگاه آزاد اسلامی ‌استان فارس به‌خاطر ارائه محصولات متنوع، توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده بود.
امیرحسین یقطین، نماینده غرفه دانشگاه آزاد اسلامی‌درباره غرفه استان فارس به خبرنگار آنا گفت: در نمایشگاه امسال ویلچر تمام هوشمند که در مسابقات آسیا و اقیانوسیه مقام اول را کسب کرده، ارائه شد. این ویلچر می‌تواند بدون حرکت دست و پا و تنها با حرکت سر، مسیر را تشخیص دهد و جلو و عقب برود و امسال یک قابلیت به آن اضافه شده است که براساس آن می‌تواند مسیرها را به حافظه خود بسپارد. وی ادامه داد: همچنین دستگاهی را که امکان کنترل تمامی ‌سیستم‌های درون خانه اعم از گرمایش، سرمایش، برق و حتی سیستم آبیاری را دارد، ارائه کرده‌ایم. برای استفاده از این دستگاه می‌توان به‌راحتی با نصب اپلیکیشن بر روی موبایل از راه دور تمام سیستم‌های خانه‌ را کنترل کرد. یکی‌دیگر از محصولاتی که امسال در مسابقات آسیا و اقیانوسیه مقام آورد، داشبورد هوشمند خودرو بود که یک کیت کوچک است. این کیت جلوی ماشین نصب می‌شود و به راننده کمک می‌کند که بتواند اطلاعات ماشین‌های جلوی خود را داشته باشد و سرعت‌شان را تشخیص دهد. این کیت این قابلیت را دارد که‌  وقتی فاصله راننده با ماشین‌های جلو در اثر خواب‌آلودگی یا هر مورد دیگری کم شود، هشدار دهد. نرم‌افزار دیگری که باز بر روی موبایل نصب می‌شود، می‌تواند وضعیت آب‌وهوا  و مهم‌ترین اخبار را به‌اطلاع راننده برساند که این قابلیت هم مورد توجه قرار گرفته بود.
از محصولات دیگر این غرفه، جوشکاری اصطکاکی - اغتشاشی دوطرفه بود که از فرآیند نوینی در اتصال آلیاژهای سبک استفاده شده بود.
همچنین دستگاه نوارپیچ اتوماتیک لوله‌های آب و گاز، ماژول پردازش تصاویر زیر آب، کیت تشخیص بیماران اورژانسی، دستگاه اسپکتروفتومتر، ترموسیفون حرارتی برای صنایع نفت و گاز، بتن شفاف  با قابلیت عبور، تولید بتن سبک از ضایعات پلاستیک، تقطیر مولکولی برای تولید مواد نانو و دستگاه پلاسما استرالایزر از دیگر محصولات ارائه‌شده در غرفه استان فارس بود. لامپ یووی قابل حمل، دماسنج بدون تماس، خاک اسفنجی برای نگهداری آب و سموم در مدت زمان بیشتر، بسته‌بندی زیست‌تخریب‌پذیر و الکتروغشاها یا ممبرین‌هایی برای جداسازی یون‌های مضر، از محصولات دیگر این غرفه بود. فاصله‌سنج آلتروسونیک، علف‌کش گندم، سنتز مایعات یونی و کارت‌های الکترونیک برای سیستم‌های موتورهای زیمنس از محصولاتی بود که در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی