[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

هافبک پیشین تیم ملی: عراق در حد ما نیست، روزنامه شیراز نوین

هافبک پیشین تیم ملی می‌گوید با موفقیت تیم ملی مردم خوشحال خواهند شد و نیاز جامعه به شادی برطرف می‌شود. به گزارش ایسنا، اسماعیل هلالی درباره پیروزی پنج بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل یمن در نخستین دیدار از جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: به نظرم اولین بازی ما مقابل یمن یک اتفاق خیلی خوب بود که توانستیم به این شکل وارد مسابقات شویم. اگر تیم ما با تیم قوی‌تری بازی می‌کرد، شاید برای رسیدن به هماهنگی دچار مشکل می‌شد. یمن اذیتی برای ما نداشت. آن‌ها آرزو داشتند مقابل ما بازی کنند. به نظرم بازی تدارکاتی خیلی خوبی برای ما بود که بازیکنان با روحیه وارد مسابقات شوند.
هافبک پیشین تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به اینکه اگر تیم‌ملی در بازی نخست با تیم‌هایی همانند اردن، بحرین روبه‌رو می‌شد به مشکل می‌رسید، تأکید کرد: بازی با تیم‌های قدرتمندتر همانند اردن، بحرین و حتی لبنان دشوار است؛ چراکه الان نوع بازی ما به نسبت جام جهانی تغییر کرده و ما باید هجومی بازی کنیم. اگر با اردن، بحرین و لبنان روبه‌رو می‌شدیم، برای انتقال بازی از فاز دفاع به حمله دچار مشکل می‌شدیم. این برد روحیه خوبی برای ما بود. به نظرم نیمکت قدرتمندی داریم. تشکیلات ما خیلی خوب است. همه باید یک موضوع را یاد بگیرند که بازیکن گوش به فرمان سرمربی باشد. الان بازیکنان گوش به فرمان کی‌روش هستند.
او با اشاره به زیاده‌خواهی کی‌روش برای تأمین امکانات تیم‌ملی و احترام بخشیدن به بازیکنانش یادآور شد: الان تشکیلاتی در تیم ملی وجود دارد که حرف اول و آخر را سرمربی تیم ملی می‌زند. اینکه کسی از بیرون فدراسیون به مدیرعامل یا رئیس فدراسیون زنگ بزنند و به تیم ملی برسد، وجود ندارد. ساختار خوبی در تیم ملی حاکم است. باید همه امکانات صددرصدی باشد. به نظرم ما نباید کاری انجام دهیم یا اگر انجام دادیم، باید صددرصدی باشد. کی‌روش ارزش بازیکنان را حفظ می‌کند و مردم می‌بینند تیم ملی باشخصیت و بادیسیپلین است.
هلالی خاطرنشان کرد: ما پیش از این سعی می‌کردیم خیلی زیبا بازی نکنیم و با یک گل بازی را ببریم که این برای من به عنوان یک ایرانی و ملی‌پوش پیشین خوشایند نبود؛ چراکه می‌دیدم می‌توانیم به برخی از تیم‌ها گل‌های بیشتر بزنیم، ولی با یک گل می‌بردیم.
وی درباره دیدار تیم‌ملی مقابل ویتنام و عراق در دور نخست، اظهار کرد: به نظرم ویتنام نمی‌تواند ما را دچار دردسر کند. تیم ما بهتر از این تیم است. بعد از جام جهانی جایگاه خوبی کسب کردیم. بعد از این مسابقات و به لحاظ نتیجه‌گیری و بازی مقابل اسپانیا و پرتغال، برای خودمان احترام کسب کردیم. الان همه نتایج را می‌گویند. طبیعی است که یمن هم دنبال تک‌موقعیت‌ها بود.
هافبک پیشین تیم ملی ایران درباره بازی با عراق که تعیین کننده صدرنشین این گروه خواهد بود، گفت: مطمئناً عراق نمی‌تواند مقابل هم سطح تیم ملی ما باشد. آن‌ها می‌توانند به لحاظ فیزیکی پایاپای باشند؛ اما از نظر فنی نمی‌توانند در حد ما ظاهر شوند. ما بازیکنان تکنیکی، دونده و سرزن داریم و این اتفاق مبارک و میمونی است که می‌توانیم جلوی هر تیمی خوب بازی کنیم.
هلالی در پایان گفت: وقتی می‌بینم تیم ما سرحال بازی می‌کند، به خودم می بالم. امیدوارم همین‌طور ادامه دهند و مردم را خوشحال کنند. نیاز اصلی مردم شاد شدن و خوشحالی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی