[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۹
  • دوره جدید

ناگفته‌های خداداد از بازگشت پرحاشیه به فوتبال، روزنامه شیراز نوین

ورزش‌سه: سرمربی پیشین تیم سیاه جامگان بخشی از جزئیات مشکل‌هایی که در این تیم با آن سر و کار داشت را بیان کرد.
خداداد عزیزی بعد از مدت‌ها دوری از فوتبال به خاطر تیم شهرش بار دیگر برگشت. او هدایت سیاه جامگان را برعهده گرفت که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد و می‌کند. باشگاه مشهدی چند ماهی زیر نظر خداداد کارش را جلو برد اما در نهایت به نتایج خوبی نرسید و خداداد هم خسته از مسائل پیش آمده، عزمش را برای جدایی جزم کرد.
خداداد عزیزی درباره فعالیت چند ماهه اش در سیاه جامگان صحبت‌هایی را انجام داده که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید.
می‌خواستم همه بدبختی‌ها را تحمل کنم
من با بدبختی و مصیبت در سیاه جامگان کار کردم. سعی داشتم همه چیز را تحمل کنم و چیزی نگویم تا حرف درنیاید «خداداد تحت فشار کم می‌آورد و می‌گذارد و می‌رود». مشکلات بسیار اذیتم می‌کرد. از نوع فوتبالی که تیم بازی می‌کرد، راضی بودم و خداوکیلی به جز بازی با ذوب آهن و پرسپولیس در سایر مسابقات لایق باخت و مساوی نبودیم. بازیکنان ما برای تیم، مربیان و رفقایشان جان می‌دادند و از نظر فنی به اکبر میثاقیان اطمینان می‌دهم این تیم خوب است اما مشکلات باید حل شود.
بازیکن عکس چشم مادرش را برایم فرستاد
بازیکن من عکس مادرش که چشمش را عمل کرده، برای من می‌فرستد و می‌گوید پول بیمارستان ندارم. من چه باید بکنم؟ بقیه نزد مهدی هاشمی‌نسب می‌رفتند و می‌گفتند پول ندارند. این بچه‌ها گناه دارند. اسیر که نیستند. مصطفی احمدی یکی از متعصب‌ترین بازیکنان این تیم است. او از کردستان آمده تا برای خانواده اش پول ببرد. اینها چه تقصیری دارند؟
14 روز در سالن تمرین کردیم
ما در بحث امکانات هم ضعیف بودیم. زمین تمرین که اولین خواسته یک مربی است را نداشتیم. ما 14روز قبل از بازی با تراکتورسازی در سالن بودیم و فقط 3روز در چمن مصنوعی تمرین کردیم. مگر تیم ما سالنی است که بتوانیم در سالن کار کنیم؟ در نهایت هم خودم آن 3روز چمن مصنوعی را گرفتم. من مشاور برادران، رئیس هیئت فوتبال خراسان هستم و او رفیق خوبم است. از برادران خواهش کردم به ما زمین بدهد و آن بنده خدا نیز قبول کرد. چند کارگر گرفت و پول داد تا برف‌ها را پارو کنند و زمین را به ما بدهند.
آقایان به من زنگ نمی‌زدند
واقعاً از اینکه بار دیگر در انتخاب تیمم اشتباه کردم، متأسفم. من پشیمانم که به سیاه جامگان رفتم. آقایان عباسی از دوره‌ای که در لیگ دسته دوم با هم اختلاف خوردیم، به من زنگ هم نمی‌زدند و اگر طرفداران ابومسلم به سراغم نمی‌آمدند و خواهش نمی‌کردند که این تیم ابومسلم است و کمک کن، هرگز به سیاه جامگان نمی‌رفتم. با این حال من شرط کردم که ابتدا 20درصد پول بدهند و نیم فصل 30درصد پرداخت شود که نشد. 
دوباره اشتباه کردم
من برای خودم پولی نمی‌خواستم و فسخ قراردادم هم بدون پول بود اما می‌خواستم بازیکنان پولشان را بگیرند. پولشان برای خودشان ولی بازیکن به پول نیاز دارد. من بار دیگر اشتباه کردم؛ مطمئن هستم اشتباه کردم که به سیاه جامگان رفتم.
خداوند از حق‌الناس نمی‌گذرد
چیزی که مهم است خواسته‌های مردم درباره این تیم برآورده نشده است. می‌گویند خداوند از حق خودش می‌گذرد اما از حق الناس نمی‌گذرد. خیلی‌ها در این مورد مشکل دارند. من می‌دانم رضا مهاجری از دوره‌ای که خودش تیم را به لیگ برتر آورد، 300میلیون تومان طلبکار است و نتوانسته پولش را بگیرد. من ادعایی ندارم، تیمم خوب بازی کرد، این را می‌توانید از مربیانی که جلوی ما بازی کردند، بپرسید اما بدشانس بودیم. ضمن اینکه مشکلات تأثیرگذار بود.
خدا پدر و مادر بازیکنان را بیامرزد
بازیکنان سیاه جامگان وقتی می‌دیدند تیمی که 50درصد پول گرفته و اعتصاب می‌کند، چه حالی به آنها دست می‌داد؟ خدا پدر و مادر اینها را بیامرزد که بدون پول یک روز تمرین را تعطیل نکردند. نه کم کاری کردند و نه کم فروشی. 
بازیکنان معرفت را در حقم ادا کردند
مشکلاتی که در بیرون تیم وجود دارد، به داخل درز می‌کند. دیگر با من بمیرم و تو بمیری و مرگ من نمی‌شود از بازیکن بازی گرفت. تا همین جا هم این جوان‌ها عالی بودند. از باتجربه‌های تیم مثل بادامکی، میداودی، میثم حسینی، خانزاده و... هم تشکر می‌کنم که زحمت کشیدند. حتی حمید علی عسگری و ایوب کلانتری که نیم فصل جدا شدند. این بچه‌ها معرفت را در حق خداداد به طور کامل ادا کردند.
حضور در تمرین با مترو و اتوبوس!
بازیکنان سیاه جامگان هرگز سر ساعت مقرر به تمرین نمی‌رسیدند. هرکس هر ساعتی دلش می‌خواست می‌آمد. می‌پرسیدیم چرا؟ یکی می‌گفت سرویس نیامده، یکی می‌گفت با مترو آمدم، آن یکی می‌گفت پول آژانس نداشتم و یکی هم بحث ترافیک اتوبوس را مطرح می‌کرد. 
رستوران به بچه‌ها ناهار نمی‌داد
یک روز مهدی هاشمی نسب ساعت 4 عصر به من زنگ زد و گفت خواهش می‌کنم به مدیران باشگاه بگو چرا تا الان برای بچه‌ها ناهار نیاوردند؟! آمار گرفتم فهمیدم که آقایان پول رستوران را ندادند و آنها هم دیگر غذا ندادند. این مشکلات خنده دار است. من که نباید پیگیر ناهار بازیکنانم باشم.
به همه‌جا بدهکار هستند
در ماجراهای زمین تمرین یک روز ما به 3جا سر زدیم. زمین تمرین اصلی‌مان را به خاطر مشکل مالی به ما ندادند. جای دیگری رفتیم و سپس زمین تمرین سوم را توانستیم بگیریم. آقایان به همه جا بدهکار هستند و اینها جالب نیست. 
حرف مسئولان مشهد منطقی است
مسئولان شهری مشهد درباره کمک نکردن به سیاه جامگان استدلالی دارند که هم منطقی است و هم به ضرر فوتبال مشهد. آنها می‌گویند تیم خصوصی است و دلیل ندارد ارگان دولتی به آنها پول بدهد. حرفشان این است وقتی شهرت و مصاحبه و تصمیمات برای آنهاست، پس پولشان را هم خودشان باید جور کنند. می‌گویند مگر در تصمیمات از ما مشورت می‌خواهند که ما کمک مالی کنیم؟ این حرف منطقی است اما به ضرر فوتبال مشهد است. این تیم خصوصی بالاخره برای شهر مشهد است. حالا پول نمی‌دهند، کمک کنند. شهرداری مشهد این کار را کرد و زمین تمرین و برخی امکانات دیگر در اختیار ما قرار داد. 
مگر به کارگر ساختمانی پول می‌دهید؟
قبل از بازی با تراکتورسازی آقایان 100میلیون تومان پول داخل رختکن آوردند تا بین بچه‌ها تقسیم کنند. من اصلاً داخل رختکن نرفتم چون می‌دانستم دعوا می‌شود. می‌خواستند به هر بازیکن 3، 4میلیون تومان بدهند. واقعاً ارزش بازیکن لیگ برتری این است؟ گفته بودند شب عید است فعلاً این پول را داشته باشید! مگر به کارگر ساختمانی پول می‌دهید؟
ماجرای هتل آپارتمان قم
قبل از بازی با صبای قم به عباسی گفتم این بازی مهم است و دو روز قبل برویم. اول به تهران می‌رویم و صبح بازی با اتوبوس به قم می‌رویم. اول قبول کردند و بعداً گفتند پول نداریم. گفتم حداقل یک هتل خوب در قم رزرو کنید. رفتیم و دیدیم یک هتل آپارتمان بر خیابان شلوغ و نزدیک حرم حضرت معصومه گرفته اند. جایی که نه غذای درست و حسابی داشت و بازیکنان هم از بس سروصدا داشت، نمی‌توانستند استراحت خوبی داشته باشند. 
مورینیو هم در این تیم موفق نمی‌شود
این‌ها همه مشکلات تیم ما نبود؛ هزار و یک‌جور مشکل داشتیم که من دیگر خسته شدم و رفتم. مشکلات در این باشگاه فوران می‌کند. من امیدوارم پول بیاید و مشکلات حل شود. شاید با رفتن من این اتفاق بیفتد. من رفتم تا بچه‌هایی که معرفت را در حقم تمام کردند، پول بگیرند اما اگر پول نیاید، این تیم هرگز موفق نمی‌شود. میثاقیان مربی و استاد من بوده و برایش احترام قائلم اما این تیم با شرایط کنونی با مورینیو هم موفق نمی‌شود. چطور می‌شود 8هفته به پایان مانده یک تیم فقط 20درصد پرداختی داشته باشد؟

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی