[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

حضور افراد ذی‌نفوذ در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ‌با اشاره به انتشار فهرست هیئت مدیره یکی از شرکت‌های خودروسازی، نسبت به حضور افراد مؤثر در این هیئت مدیره‌ها و استفاده از رانت، لابی و ارتباطات آنها برای پیشبرد اهداف این شرکت‌ها هشدار داد.
بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: یکی از شرکت‌های خودروسازی فهرست اعضای هیئت مدیره خود را آن هم در لایه‌های اول منتشر کرده که تعداد آن‌ها ۲۱۲ نفر هستند. این تعداد آن هم با حضور افراد ذی نفوذ مثل تعدادی از نمایندگان ادوار، معاون وزیر، برخی اساتید دانشگاه، اقتصاددانان و افرادی از وزارتخانه‌های مختلف جای نگرانی دارد.
وی افزود: وجود این تعداد افراد در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی اولاً هزینه تمام شده خودرو را بالا می‌برد؛ زیرا این افراد حقوق می‌گیرند و امکانات و کارمندانی در اختیار دارند. هیئت مدیره‌ها در واقع منبعی برای جذب نیروهای مؤثر شده که به نوعی نمک‌گیر می‌شوند و مشکلات، فسادها و عدم تعهدات شرکت‌ها به واسطه این ارتباطات و لابی‌ها پوشش داده می‌شود.
پارسایی ادامه داد: حضور این افراد در هیئت مدیره یک شرکت خودروسازی فرصتی را برای برقراری ارتباط و سرپوش گذاشتن بر سوءمدیریت‌ها، زیان‌ده بودن و عدم پاسخگویی به ملت ایجاد می‌کند.
نماینده مردم شیراز در مجلس با ابراز نگرانی نسبت به آن‌چه «بدهی چند ۱۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های خودروسازی» خواند،  مدعی شد: این شرکت‌ها قرار است به واسطه لابی، فشار و استفاده از سپر انسانی کارگری با داشتن بدهی بانکی حدود ٣٠ هزارمیلیاردی، بالغ‌بر ۱۰ هزار میلیارد تومان دیگر تسهیلات از دولت دریافت کنند اینها خطرهای جدی است که وجود دارد و مشکلی را به مشکلات قبلی اضافه خواهد کرد این شبیه باتلاقی است که در آینده بحرانی جدی‌تر از مؤسسات مالی را برای کشور ایجاد می‌کند.
پارسایی در پایان با بیان اینکه «کمیسیون اصل ۹۰ از سایر شرکت‌های خودروسازی نیز خواسته فهرست اعضای هیئت مدیره خود را در اختیار این کمیسیون قرار دهند»، خاطرنشان کرد: البته کمیسیون اصل نود از وزارت صنعت و ثبت شرکت‌ها نیز در این زمینه استعلام کرده تا آمار مورد نظر در اختیار کمیسیون قرار گیرد و درصورت نیاز این آمار را منتشر خواهد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی