[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

آخرین بازی خانگی ارژن فردا برگزار می‌شود جشن خداحافظی آبی‌ها با هواداران، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: تیم فوتسال ارژن فردا آخرین دیدار خانگی فصل 97 خود را انجام خواهد داد و همین، بزرگ‌ترین انگیزه بازیکنان این تیم برای خوشحال کردن هواداران است.
تیم جوان تحت هدایت حمیدرضا کمالی با استفاده از مربیان بادانش و پرتلاشی چون علی لطفی، ناصر نعمتی و امیدرضا ابراری‌نیا موفق شد برای سومین سال متوالی بقای خود در مسابقات را جشن بگیرد و با وجود پتانسیل‌های فنی این تیم، با توجه به امکاناتی که در اختیار این تیم است، می‌توان سطح توقعات از ارژن را به اندازه ماندن در بالاترین سطح فوتسال ایران، پایین آورد.
آن‌ها شانس این را داشتند که حتی راهی پلی‌آف شوند. همین حالا هم درصدی شانس دارند تا بتوانند به رتبه هشتم برسند؛ اما تحقق این امر کمی بعید به نظر می‌رسد. ارژن هم‌اکنون 5امتیاز با تیم هشتم جدول فاصله دارد، در حالی که فقط 6امتیاز تا پایان فصل باقی مانده و پیروزی ارژن در هر دو دیدار باقی مانده هم نمی‌تواند تضمین کننده صعود به دور بعد باشد.
اما حریف امروز ارژن توانسته جواز صعود را دریافت کند. سن‌ایچ ساوه هفته گذشته با تساوی یک-یک مقابل مس سونگون، جواز حضور در مرحله پلی‌آف را به دست آورد. بهترین گل‌زن این تیم در 24هفته گذشته مهدی کریمی بوده که 11گل به ثمر رسانده و پس از او، رضا سپندار و علی مروتی 7گله هستند. ارژن هم هفته گذشته در قرچک به تساوی 2-2 دست یافت؛ اما شانس صعودش کمرنگ شد. در جدول گل‌زنان ارژن جعفر نجفی با 10گل در صدر قرار دارد و محمد زارعی با 8گل دوم است؛ دو بازیکن مصدومی که شانس حضور در دو رقابت آخر این تیم را هم نخواهند داشت.
حمید قهرمانی با 7 و اسحاق سورغالی با 6 گل زده، بهترین گل‌زنان حاضر در ترکیب فردای ارژن هستند. ارژن در صورت پیروزی در بازی فردا این شانس را دارد که در صورت توقف آذرخش بندرعباس در زمین پارسیان شهرقدس، به رتبه نهم صعود کند. همچنین اگر مقاومت البرز در شهر خود نتواند مقابل سوهان محمدسیمای قم به پیروزی برسد، ارژن می‌تواند شانس صعود خود به پلی‌آف را تا روز پایانی حفظ کند!
دیدار ارژن و سن‌ایچ، فردا ساعت 16 در سالن شهید ابوالفتحی برگزار خواهد شد.
در سایر دیدارهای امروز، تیم یکی مانده به آخر جدول، یعنی پارسیان شهرقدس که با تیم اهورای بهبهان رقابت بسیار تنگاتنگی برای بقا دارد، به مصاف آذرخش بندرعباس می‌رود. تیم بهبهانی هم که با نتایج عالی در نیم‌فصل دوم توانسته خود را از انتهای جدول حسابی بالا کشیده و از منطقه سقوط خارج شود، فردا بازی سختی مقابل گیتی‌پسند اصفهان خواهد داشت. دیداری که به دلیل محرومیت تیم بهبهانی از بازی خانگی، در اهواز برگزار خواهد شد. این احتمال وجود دارد که در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت‌ها، اهورای بهبهان به منطقه سقوط بازگردد!
یکی از بازی‌های جذاب هفته هم بین مس سونگون و فرش‌آرای مشهد در تبریز برگزار می‌شود. این دو تیم به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند؛ اما مس 13امتیاز بیشتر از فرش‌آرا کسب کرده است! حفاری اهواز تیم چهارم جدول هم میزبان تیم سقوط کرده شهرداری ساوه خواهد بود. شهروند ساری هم که توانسته صعود خود به پلی‌آف را قطعی کند، امروز میزبان مقاومت قرچک 27امتیازی است. 
نتایج بازی‌های دو هفته پایانی برای سه تیم از نظر رتبه در جدول کاملاً بی‌اهمیت خواهد بود. گیتی‌پسند و مس سونگون رتبه‌های اول و دوم خود را قطعی کرده‌اند و شهرداری ساوه هم سقوطش قطعی شده. اما سایر تیم‌ها، حتی آن‌هایی که صعودشان به پلی‌آف قطعی شده، انگیزه‌هایی برای پیروزی خواهند داشت؛ چون هرچه در رتبه بالاتری قرار بگیرند، این شانس را دارند که در مرحله پلی‌آف با حریف آسان‌تری مواجه شوند. بنابراین، دیدارهای تیم‌های سوم تا هفتم جدول رده‌بندی همچنان درگیر حساسیت خواهد بود؛ اما نبردهای حساس‌تر برای بقا و صعود به پلی‌آف خواهد بود. تیم‌های پارسیان شهر قدس و اهورای بهبهان تنها تیم‌های درگیر مسئله بقا هستند و تیم‌های مقاومت البرز، آذرخش بندرعباس، ارژن شیراز و مقاومت قرچک هم تیم‌هایی هستند که شانس صعود به پلی‌آف را دارند. باید دید در پایان بازی‌های فردا چه تیم‌هایی از این حساسیت ویژه خارج خواهند شد. مقاومت البرز در صورت پیروزی در بازی فردا صعود خود به مرحله پلی‌آف را قطعی خواهد کرد.
برنامه بازی‌های فردا و اسامی داوران
* پارسیان شهر قدس - آذرخش بندرعباس
ناظر: علیرضا فولادی / داوران: محمد علی ترحمی، محمد شرونی، ابراهیم محرابی افشار، رضا پورشایگان
* مقاومت البرز - سوهان محمد سیمای قم
ناظر: عبدالکریم سیستانی / داوران: علی پورافشار، محمدعلی سیاحی، حمیدرضا قدسی، ‌هادی ترابی
* مس سونگون - فرش‌آرا مشهد
ناظر: هرمز مشفق / داوران: علی حاتمی، مجید اکبری، کمال بایزیدی، یوسف افضلی
* ملی حفاری اهواز - شهرداری ساوه
ناظر: محمد فرجی / داوران: وحید سلیمانی، روح‌الله مطهری، علیرضا قربانی، حسین وحدتی
* ارژن شیراز - سن ایچ ساوه
ناظر: جواد فهیمی / داوران: فرزین صالح، سید مسعود شفیعی، محسن وحدانی، مهدی صفایی
* اهورا بهبهان - گیتی پسند اصفهان
ناظر: فرهاد حسینیان / داوران: احسان سبزواری، منصور قربانی، علیرضا عبدالغنی، رضا کیامنش
* شهروند ساری - مقاومت قرچک
ناظر: عباس رنجی / داوران: علی حفیظی، محمد عفاری نژاد، صادق محمدی، میلاد حمزه.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی