[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

قلعه‌نویی: تیم ملی ایران لایق قهرمانی است، روزنامه شیراز نوین

امیر قلعه نویی درباره حضور تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا گفت: در جلسه ای که در هلسینکی بودیم، پس از موضوع تیم سازی و موفقیت مربی و تیم، نوشته بود که یک مربی باید شانس داشته باشد. شانس در قهرمانی یک تیم دخیل است. تیم ملی ایران دارای بازیکنان و قدرت خوبی است و لیاقت قهرمانی دارد.
سرمربی سپاهان ادامه داد: بحث بیرونی تیم ملی مهم است و خواهش مى‌کنم مسائل بیرونی یک جا تمام شود. همه‌جای دنیا از فوتبال لذت مى‌برند، اما در کشور ما چند‌سال است که شاهد این مسئله نیستیم. شاید این موضوع به‌خاطر مدیریت غلط یا رفتار اشتباه افرادی چون من باشد. از همه خواهش مى‌کنم این بحث‌ها را تمام کنیم. هر‌کسی که یک‌روز در فوتبال زحمت کشیده، گردن ما حق دارد. مسائل بیرونی را کنار بگذاریم و به‌دنبال زیبایی فوتبال در زمین باشیم.
وی درخصوص مسابقات جام ملت‌های آسیا و کیفیت این رقابت‌ها، با بیان این‌که صحبت در این باره الآن زود است گفت: افزایش تعداد تیم‌ها و حضور تیم‌های بی‌کیفیت، باعث کاهش کیفیت رقابت‌ها شده است. شاهد بودیم که پزشکان تیم یمن در بازی مقابل ایران کیف نداشتند! باید از دور دوم جام ملت‌های آسیا که عیار مسابقات مشخص مى‌شود، درباره این رقابت‌ها صحبت کنیم. تیم ملی ایران شروع خوبی داشت، اما شاید تیم‌های دیگر هم همین تعداد به یمن گل بزنند.
«فیفا، یوفا و AFC زیبایی فوتبال را مى‌گیرند و بیشتر به‌دنبال درآمدزایی هستند.»، سرمربی پیشین تیم ملی ایران ضمن بیان این جمله گفت: شاید با افزایش تیم‌ها در جام جهانی، چنین اتفاقی برای این مسابقات هم رخ دهد. این فدراسیون‌ها به فکر درآمدزایی هستند و همین باعث از بین رفتن لذت دور مقدماتی مى‌شود. این دوره تیم‌هایی در جام ملت‌های آسیا شرکت مى‌کنند که عیار رقابت‌ها را پایین مى‌آورند.
قلعه نویی در پاسخ به این پرسش که چه تیم‌هایی به فینال جام ملت‌های آسیا مى‌رسند اظهار داشت: صحبت در این‌باره الآن زود است، اما تجربه ۴۰‌ساله من مى‌گوید در بازی‌های حذفی مسائل زیادی دخیل است. ممکن است برخلاف محاسبات کادر فنی، یک بازیکن اخراج شود یا آن روز، روز تیم شما نباشد. چه کسی فکر مى‌کرد رئال مادرید در برنابئو، دو گل (مقابل رئال سوسیه داد) دریافت کند و چند‌گل هم نخورد؟ شاید هم اشتباهات داوری علیه تیم شما باشد. این مسائل در مرحله حذفی مهم است. در جلسه‌ای که در هلسینکی بودیم، پس از موضوع تیم سازی و موفقیت مربی و تیم، نوشته بود که یک مربی باید شانس داشته باشد. شانس در قهرمانی یک تیم دخیل است. تیم ملی ایران دارای بازیکنان و قدرت خوبی است و لیاقت قهرمانی دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی