[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

ضرورت اولویت‌بندی اقدامات برنامه ششم توسعه برای نمک‌زدایی از آب دریا، روزنامه شیراز نوین

معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست اولویت‌‌‌بندی اقدامات و تعهدات برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور با توجه به محدودیت‌های اعتباری و زمانی را از موارد مهم برای رسیدن به نتیجه در نمک‌‌زدایی از آب دریا عنوان کرد.
به گزارش ایلنا، پروین فرشچی در سمپوزیوم جایگاه و نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمى در تحقق برنامه ششم توسعه کشور که با حضور احمدعلی کیخا و حمید چیت‌‌‌چیان و جمعی از استادان دانشگاه در دانشکده علوم و تحقیقات برگزار شد گفت: اولویت‌‌بندی اقدامات و تعهدات برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور با توجه به محدودیت‌های اعتباری و زمانی، تدوین برنامه عملیاتی مطابق با قوانین و برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور و تعیین جایگاه حقوقی دانشگاه‌‌ها و مراکز علمى کشور در‌خصوص نمک‌‌زدایی از آب دریا را ضروری دانست.
وی بر ضرورت بسترسازی به‌منظور ایجاد کنسرسیوم نمک‌زدایی، پهنه‌بندی فضایی به‌منظور جانمایی صحیح آب شیرین‌کن‌ها و ارائه جامع عملکرد کارگروه‌های پنجگانه سمپوزیوم در نشست آتی تأکید کرد.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست تصمیم‌گیری برای این مقوله را با توجه به ابعاد گوناگون فنی، تخصصی، اقتصادی و اجتماعی نیازمند جلسه دیگری دانست و اظهار داشت: می‌توان این جلسه را با حضور وزارت نیرو با میزبانی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی