[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

کارگروه ویژه شهر دوستدار کودک راه‌اندازی می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

به دعوت عضو شورای اسلامی‌شهر شیراز، اولین جلسه‌ی بررسی دستورالعمل شهر دوستدار کودک برای نخستین بار در شهر شیراز کلید خورد.
به گزارش روابط عمومی ‌و امور بین‌المللی شورای اسلامی ‌شهر شیراز، به دعوت دکتر «لیلا دودمان» اولین جلسه رسمی ‌کارگروه شهر دوستدار کودک در معاونت معماری و شهر سازی با حضور مشاور امور بانوان استانداری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان فارس، معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، معاون شهر سازی و معماری، نماینده معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری، مدیرکل شهرسازی شهرداری، نماینده آموزش و پرورش و مشاوران معماری و شهرسازی برگزار شد.
دکتر لیلا دودمان با ارایه توضیحاتی درباره شهر دوستدار کودک گفت: نخستین همایش شهر دوستدار کودک در اصفهان به عنوان یکی از شهرهای پایلوت شهردوستدار کودک با همکاری وزارت کشورو سازمان یونیسف برگزار می‌شود که در این همایش دوروزه سخنرانان، نظرات خود را ارائه میکنند تا پس از بررسی و جمع اوری، این نظرات در شهر دوستدار کودک گنجانده شود.
دودمان با اشاره به عضویت در کارگروه کشوری شهر دوستدار کودک ادامه داد: با پیگیری انجام شده مقررشد دومین همایش شهر دوستدار کودک در شیراز برگزار شود که به همین منظور نیازمند همفکری، همراهی و تشریک مساعی متولیان امر کودک حاضر در این کارگروه هستیم تا بتوانیم قدم مثبتی برای شهر برداریم.
عضو شورای اسلامی‌ شهر شیراز اظهار کرد: شهرها بیشتر برای بزرگترها ساخته می‌شود و به معلولان و کودکان توجه نمی‌شود.
دودمان خاطر نشان کرد: این شورا مدعی انسان‌محوری و توجه به رشد و پرورش کودک و ساختن نسل سالم برای آنده کشور است؛ بی‌شک با این ادعا نمی‌توانیم تنهابه بزرگترها توجه کنیم واسایش و ارامش کودکان در شهرها از بعد روانی، اجتماعی و شهرسازی را نادیده بگیریم.
وی از بررسی دستورالعمل وزارت کشور برای شهرهای دوستدار کودک در استان فارس خبر داد و افزود: کارگروه ویژه شهر دوستدار کودک به ریاست معاون شهرسازی و معماری شهرداری و با حضور مشاور امور بانوان استانداری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس، معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، معاون شهرسازی و معماری، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری، مدیرکل شهرسازی شهرداری، نماینده آموزش و پرورش و مشاوران معماری و شهرسازی تشکیل تا آیین‌نامه شهر دوستدار کودک را با برنامه زمانبندی برای اجرا تدوین کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی