[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

خالکوبی و تاتو ممنوع، روزنامه شیراز نوین

کارشناس بهداشت محیط مسئول اماکن زنانه دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال، تمایل به انجام ترمیم پوست و مو افزایش یافته و به همین نسبت بازار سود جویان و سوداگران سلامت رونق می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهندس «مرجان مشتاقی مقدم» با اشاره به پیگیری چندین فقره انجام خالکوبی و تاتو در آرایشگاه‌ها و برخی در منزل که منجر به بروز مشکلاتی از جمله تهدید سلامت و آسیب به زیبایی و حتی تهدید اخلاقی و امنیتی شاکیان شده است، گفت: انجام تمامی ‌اموری که دخالت در امر پزشکی محسوب می‌شود از جمله خالکوبی، تاتو بدن و صورت و از بین بردن موهای زاید با استفاده از دستگاه‌های خاص و لیزر، سوراخ کردن گوش، پیرسینگ و موارد مشابه، اعمال تخصصی است که تنها در صورت نیاز، می‌بایست از سوی افراد دارای صلاحیت و در اماکن مورد تأیید انجام گیرد.
او تأکید کرد: مبادرت به انجام این امور در آرایشگاه‌های زنانه و مردانه و یا در منازل مسکونی، نه تنها امری خطرناک، بلکه ممنوع است و با متخلفان برابر مقررات رفتار می‌شود.
مهندس مشتاقی مقدم با بیان اینکه برای برخی اعمال زیبایی تدابیری اندیشیده شده است، ادامه داد: امروزه آرایشگاه‌های معتبری که دارای مجوز بهداشتی هستند با داشتن شرایط خاص از جمله افراد دوره‌دیده از مراکز معتبر فنی و حرفه‌ای، فضاهای مناسب و کافی و امکانات و دستگاه‌های مجاز می‌توانند با انجام عمل میکرو پیگمنتیشن و تزریق سطحی رنگدانه‌ها به پوست، نسبت به ترمیم ابرو و پوست اقدامات کنترل شده و محدودی انجام دهند؛ از آنجا که این عمل کنترل می‌شود، طبیعی است که مشکلات خالکوبی (تاتو) را به همراه ندارد؛ هر چند برای این عمل هم لازم است تمامی ‌مسایل بهداشتی و فنی رعایت شود.
کارشناس بهداشت محیط مسئول اماکن زنانه دانشگاه گفت: همه آرایشگاه‌های زنانه و مردانه به‌طور مرتب بازرسی می‌شوند، اما نظارتی بر مراکز ناشناس و نامعتبر به خصوص منازل مسکونی وجود ندارد و اغلب شکایت‌های دریافتی و تخلفات نیز از این مراکز است.
مهندس مشتاقی مقدم ضمن تأکید بر مراجعه نکردن به منازل برای انجام اعمال زیبایی و آرایشی گفت: جای بسی تأسف است که افراد بدون مجوز غیرمسئول و سودجو همچنان با تبلیغات گسترده در فضاهای مجازی و سایر بسترهای اجتماعی در اغفال جامعه، به ویژه بانوان اهتمام دارند و گزارش‌های رسیده حاکی از صدمات و خسارات جبران‌ناپذیر بهداشتی، اخلاقی و حتی خانوادگی در پی مراجعه به این اماکن است؛ بنابراین آحاد جامعه لازم است از حقوق شهروندی خود آگاه باشند و خدمات موردنیاز خود را از مراکز معتبر دریافت کنند. او از عموم اعضای جامعه خواست تا تمامی‌ شکایت‌ها و پیشنهادات خود را در این زمینه با شماره ۱۹۰ در میان بگذارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی