[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

رویکرد شهرداری از عمران به حوزه‌های اجتماعی چرخش داشته است، روزنامه شیراز نوین

 اردشیر حسن زاده رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز گفت:ضریب نفوذ ورزش در مقوله‌های فرهنگی بیشتر از هر اتفاق دیگری است،ما توانسته‌ایم با کمترین هزینه برنامه‌های بزرگی را در سطوح بین المللی و کشوری برگزار کنیم که از آن جمله میتوانم به تور جهانی جودو،مسابقات جهانی رزم سواره و‌یا نمایشگاه بزرگ توانمندی‌های جامعه ورزش در هفته تربیت بدنی اشاره کنم.
اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز بدنبال ایجاد اتفاقات بزرگ ورزشی در زمینه‌های مختلف قهرمانی،تربیتی و همگانی در هر دو بخش زنان و مردان است. وی با بیان اینکه به دنبال مدیریت واحد ورزش است ادامه داد:هیئت‌های ورزشی با برنامه ریزی  این اداره با توجه به تخصص و تبحری که در زمینه ورزش دارند باید امور ورزش را تحت نظر داشته باشند، اگر اداره ورزش و جوانان در برگزاری برنامه‌های  مختلف از سوی سازمان‌های مختلف مورد استناد قرار بگیرد بازدهی این برنامه‌ها بالا خواهد رفت.علاوه بر این  خودش نیز با همکاری  این سازمان‌ها برنامه و تقویم سالیانه‌اش را به شکل بهتری برگزار میکند. خوشحالیم که شهرداری منطقه پنج نگرش ورزشی داد و در این مسیر برنامه‌ریزی کرده تعاملی دو‌طرفه بین ما حاکم شده است.
در ادامه این جلسه طهماسبی شهردار منطقه پنج شیراز اظهار داشت: ارتباط باعث ایجاد موجی می‌شود که اتفاقات جدیدی را می‌سازد.
از گذشته اتفاقاتی که باید در جامعه و توسط بخش خصوصی و مشارکت مردم و سرمایه گذاران  بیفتد به دولت سپرده شده  و این سرمنشأ تمام کمبود‌ها شده است و هر کاری می‌خواهیم انجام دهیم دولت یا همان حاکمیت را صدا میکنیم‌.
ما سرمایه گذاری،مشارکت را از دست داده ایم نگاه ما بلند مدت است و برگزاری موارد کوتاه مدت در جامعه را حل نخواهد کرد.
با مشارکت مردم امور سریعتر و بهتر شکل اجرایی خوبی میگیرد، یکی از اشعار ما این است نباید در امور تنها نگاه مالی و تقاضای مالی به ما داده شود، می‌خواهیم از ظرفیت‌ها و ارتباط‌ها نهایت استفاده را میکنم و با تجمیع ظرفیت‌های سازمان‌های مختلف به اهداف خودمان برسیم.
وی ادامه داد: شهرداری پیش از این دستگاهی خدماتی عمرانی بود اما درحال حاضر وظایف شهرداری اکثراً حوزه‌های اجتماعی است.
سید جواد کشاورز معاون ورزشی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز در این نشست گفت: ما بدنبال  مدیریت واحد شهری هستیم و بدنبال سواستفاده نیستیم،میخواهیم تمام انرژی‌ها را در یک راستا استفاده کنیم،منابع تخصصی ورزش حوزه اجرایی در هیئت‌های شهرستان بسیار قوی است،باید این قضیه را در نظر گرفت که هیئت‌‌های استانی کار ستادی انجام ‌میدهند.
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت:خود من نیز به عنوان یک شهروند خاطره‌ای از پارک دارم،پارک‌ها از گذشته پاتوق خلافکاران و جوانان بیکار بود،پارک‌ها باید به مکانهایی تبدل شوند که خانواده‌ها بتوانند در آن تردد کنند،  ورزش یکی از ابزاری است که رسیدن به این فضا را عملی خواهد کرد. در ادامه حسین خبیری معاون جوانان و فرهنگی اداره ورزش و جوانان  شیراز گفت:ورزش ریشه در نگاه و منش داوطلبی و پهلوانانه دارد. برای خانواده بزرگ ورزش منافع وسلامت  مردم در اولویت قرار دارد. امروز در شهرستان شیراز ورزش تبدیل به یک گفتمان مورد مطالبه عمومی ‌شده است. گستره خانواده بزرگ ورزش شامل همه‌ی اقشار،صنوف،سنین و در یک کلام همه‌ی سطوح مردم است.
مشارکت‌جویی و مشارکت‌پذیری اصل اجتناب‌ناپذیر در ورزش و جوانان است
شهردار شیراز  در این نشست از قرار دادن ظرفیت سی پارک ‌این منطقه به هیئت‌های ورزشی خبر داد که می‌تواند اجرایی شود، هیئت‌های ورزشی شیراز می‌توانند با بازدید از این فضا‌ها در صورت امکان فعالیتی در این منطقه داشه باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی