[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

از توسعه مراکز بین‌المللی دانشگاه پیام نور حمایت می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس خواستار استفاده از ظرفیت‌های ویژه شیراز و شهرهای فارس برای راه‌اندازی مراکز بین‌المللی دانشگاه پیام نور شد.
دکتر عنایت الله رحیمی ‌در جمع مدیران دانشگاه پیام نور استان فارس اظهار داشت: راه‌اندازی مراکز بین‌المللی دانشگاه در استان فارس علاوه برحل مشکلات ناشی از کمبود دانشجو، موجب ارزآوری و حضوردانشجویان خارجی دراستان وهمچنین تبادلات فرهنگی و اجتماعی خواهد شد که در آینده نیز فارغ‌التحصیلان آن به عنوان سفیران ایران در نقاط مختلف دنیا خواهند بود.
وی با بیان اینکه به دلیل تدریس در دانشگاه پیام نور از سالیان گذشته با دانشگاه پیام نور آشنایی کامل دارم، اظهارداشت: دانشگاه پیام نور یک دانشگاه ضابطه‌مند و منضبط است که اهداف توسعه علمی‌ کشور را در کنار سایر دانشگاه‌های کشور به خوبی دنبال می‌کند.
استاندار فارس اضافه کرد: بیش از ۱۸۳ مرکزآموزش عالی در سطح استان فارس، بازوان قوی در تدوین استراتژی و برنامه ریزی برای توسعه استان هستند که لازم  است هرچه سریعتر بستر لازم برای حضور دانشگاهیان را در همه حوزه‌ها فراهم کنیم.
رحیمی ‌افزود: دانشگاه پیام نور با دارا بودن زیرساخت‌های مختلف فیزیکی و نیروی انسانی نقش مهمی‌ در توسعه آموزش عالی استان ایفا می‌کند. استاندار فارس،نشاط و سرزندگی را یکی از نیازهای امروز جامعه دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی به دنبال تزریق روحیه یأس و ناامیدی در جامعه هستند، لیکن دانشگاهیان می‌توانند با ارائه راهکار و برنامه، روحیه نشاط و امید به آینده را دربین مردم بهبود بخشند. 
توجه به کارآفرینی یکی دیگر از موضوعاتی بود که استاندار فارس در جمع مدیران دانشگاه پیام نور مطرح کرد و در این خصوص اظهار داشت: متأسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم فرصت‌های شغلی مناسب برای تحصیل‌کردگان جامعه را فراهم سازیم. اگر چه وظیفه دانشگاه‌ها کارآفرینی نیست ولی دانشگاه‌ها می‌توانند با تدوین استراتژی‌ها بلندمدت، پایه‌های کارآفرینی و هدف‌گیری به سمت بازار کار را با خلاقیت در آموزش ایجاد کنند. وی خاطرنشان کرد: توسعه واقعی زمانی صورت می‌گیرد که بتوانیم از توان فکری و مهارت نیروهای آموزش دیده در جامعه بهره‌برداری لازم را داشته باشیم. دانشگاهیان پیام نور برای توسعه استان فارس آماده نقش‌آفرینی هستند سرپرست دانشگاه پیام نور استان فارس نیز دراین نشست با تبریک انتصاب دکتر رحیمی‌،انتصاب وی به عنوان فردی دانشگاهی، بومی ‌و همسو با دولت و از برایند رای مردم  را به فال نیک گرفت واظهارداشت: دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی ایران است که با ۴۴ مرکز و واحد درهمه نقاط استان فارس فعالیت دارد که 250عضو هیئت علمی‌ در کنار 2هزار مدرس مدعو به علم‌آموزی ۳۰هزار دانشجو مشغولند.
دکتر محمدحسن صیف افزود: این دانشگاه نقش مهمی ‌در همه بخشهای جامعه داشته است که دانشگاهیان پیام نور با درک اهمیت موضوع درآخرین انتخابات  نیز حضور پررنگ وتأثیرگذاری داشته‌اند.
وی اضافه کرد: دغدغه ما این است که دانشگاه پیام نور در سطح اداری استان فارس به درستی شناخته نشده و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های آن بلا استفاده مانده است. سرپرست دانشگاه پیام نوراستان فارس در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاهیان پیام نور برای حضور در کارگروه‌های تخصصی وارائه راهکاری علمی برای حل مشکلات استان و توسعه و آبادانی فارس آمادگی کامل دارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی