[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

تعطیلی یک عطاری متخلف در شیراز، روزنامه شیراز نوین

یک باب مغازه عطاری به دلیل دخالت متصدی در امر درمان تعطیل شد.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون درمان دانشگاه و نماینده وزیر بهداشت در کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی با اعلام این خبر، گفت: با دریافت گزارش‌هایی مبنی بر دخالت متصدی مغازه عطاری در امر درمان، موضوع به بازرسان ویژه کمسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی دانشگاه ارجاع شد.
دکتر «عبدالخالق کشاورزی» افزود: پس از تأیید تخلف، با دستور مقام قضایی از ادامه فعالیت این عطاری جلوگیری و نسبت به تعطیلی آن اقدام شد.
او با بیان این موضوع که عده‌ای با بی‌توجهی به سلامت جامعه، خود را مجاز به توصیه و حتی تجویز مصرف گیاهان دارویی می‌دانند، گفت: نظر به این که فعالیت صنف عطاری با سلامت مردم ارتباط دارد؛ عطاری‌ها نیز مانند دیگر اصناف باید طبق ضوابط مشخصی اقدام به فعالیت کنند و لازم است نظارت بیشتری اعمال شود.
دکتر کشاورزی تأکید کرد: حتی گیاهان دارویی هم در صورتی که با حجم و اندازه استاندارد تجویز نشوند، ممکن است باعث تداخل یا عوارض جانبی شوند که در این زمینه باید اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم فارس خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با تلفن ۱۸۱۹ که به صورت شبانه روزی در اختیار مردم است تماس گرفته و موضوع را با کارشناسان این مرکز در میان بگذارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی