[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

رونمایی طرح جدید اسکناس ده‌هزار ریالی، روزنامه شیراز نوین

ایسنا: با حضور حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان از چند سامانه بانکداری الکترونیکی و نظارت بانک مرکزی رونمایی شد. پنجاه و ششمین جلسه سالیانه مجمع عمومی بانک مرکزی صبح دوشنبه با حضور حجت الاسلام ‏و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد‎.‎ در این نشست، دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی، گزارشی را درباره عملکرد و جهت‌گیری‌های ‏سیاستی بانک مرکزی و تحولات متغیرهای اقتصادی کشور درسال ١٣٩٤ ارائه کرد‎.
در ادامه جلسه مجمع عمومی بانک مرکزی، گزارش هیئت نُظار بانک مبنی بر بررسی ترازنامه و صورت‌های مالی سال ٩٤ بانک مرکزی قرائت شد.
تصویب صورت‌های مالی سال ٩٤ با توجه به گزارش هیئت نظار، اتخاذ تصمیم در مورد تقسیم سود و افزایش سرمایه از دیگر مواردی است که در دستور کار این نشست مجمع قرار دارد. رئیس‌ جمهوری در حاشیه نشست سالیانه مجمع عمومی بانک مرکزی، از نمایشگاه سامانه‌های جدید بانک مرکزی که به منظور تسهیل در پرداخت از طریق تلفن همراه و اینترنت ایجاد شده اند و همچنین سامانه‌های نظارت دقیق بر سیستم بانکی و پولی کشور، بازدید کرد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جریان این بازدید که روز دوشنبه انجام شد، از طرح جدید اسکناس ده هزار ریالی با نقش حافظیه شیراز رونمایی کرد.
استفاده از چاپ برجسته بر روی اسکناس، چاپ کلیه نقوش به صورت خطی، استفاده از نخ امنیتی در پشت اسکناس و چاپ تصویر مکمل مخفی از ویژگی‌های اسکناس جدید ده هزار ریالی است.
رئیس‌ جمهوری همچنین از کتاب کره طلای جواهر نشان نیز در این نمایشگاه بازدید کرد.
رئیس جمهوری قرار است در جمع مدیران و کارشناسان بانک مرکزی و مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره بانک‌های کشور سخنرانی کند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی