[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

استاندار فارس: عملکرد نظام در حوزه تعلیم و تربیت چشمگیر است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با تأکید بر اینکه دستاوردها و موفقیت‌های نظام در حوزه‌های مختلف در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ‌باید به درستی تبیین شود گفت: یکی از این حوزه‌ها آموزش و پرورش است و نظام ظرف این مدت عملکرد بسیار چشمگیر و قابل توجهی داشته است.
به گزارش ایرنا عنایت الله رحیمی، پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش فارس در شیراز افزود: با توجه به نزدیک شدن به چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ‌همگان وظیفه داریم که دستاوردهای نظام را در زمینه‌های مختلف بیان کنیم.
وی بیان کرد: عده‌ای به دنبال تخریب نظام، دولت و زیرسؤال بردن موفقیت‌های انقلاب اسلامی‌ هستند اما ما باید با بیان همه آنچه که از ابتدای انقلاب تاکنون در کشور محقق شده، آنها را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذاریم.
استاندار فارس ادامه داد: دولت تدبیر و امید نیز از ابتدای روی کار آمدن تا‌کنون در حوزه زیرساخت‌ها، سخت‌افزاری و تعلیم و تربیت اقدامات بسیار ارزنده‌ای انجام داده است.
رحیمی، پویایی جامعه را نشات گرفته از پویایی آموزش و پرورش دانست و گفت: جامعه‌ای به توسعه و پبشرفت دست خواهد یافت که آموزش و پرورش آن توسعه یافته باشد.
وی، با اشاره به توجه دولت به بُعد اخلاقی و اعتقادی آموزش و تعلیم و تربیت در کشور افزود: باید به سمتی حرکت کنیم که آموزش و پرورش و محیط‌های آموزشی ما به گونه‌ای باشد که بتوانند دانش‌آموزان را به خود جذب کنند نه اینکه دافع آنها باشند.
او اظهار داشت: باید برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌ها به گونه‌ای باشد که دانش‌آموز در روزها و ایام تعطیل برای بازگشت به مدرسه و فراگیری درس لحظه شماری کند نه اینکه به دنبال بهانه‌ای باشد که در مدرسه حاضر نشود. رحیمی، با اشاره به توسعه و ترویج آموزش‌های مجازی در دنیا گفت: نباید تصور کنیم که برای ترویج پژوهش و گسترش آموزش حتماً نیاز به پژوهشسرا و مکان خاصی است بلکه با استفاده از فناوری و دستاوردهای دنیای مجازی می‌توان در زمینه آموزش گام‌های بسیار مؤثری برداشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی