[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۷
  • دوره جدید

استاندار فارس: خانواده شهدا سفیران فرهنگ ایثار و شهادت هستند، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس، جامعه امروز را نیازمند انتقال و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: سفیران و مروجان انتقال این فرهنگ نیز خانواده معزز شهدا و ایثارگران هستند.
به گزارش ایرنا، عنایت الله رحیمی، پنجشنبه در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران افزود: جامعه ایثارگری و خانواده شهدا گنج بزرگ و ذخیره عظیم فرهنگی هستند که فرهنگ ایثار و شهادت را در عمل معنا کردند. وی ادامه داد: خانواده‌های شهدا و ایثارگران دارای مسائل و مشکلاتی هستند که باید به گونه‌ای عمل کنیم که از خودگذشتگی و رشادت‌های آنها در پیچ و خم بروکراسی اداری فراموش نشود.
او اظهار داشت: امروز از بیرون برخی اهداف و آرمان‌های شهدا را هدف گرفته‌اند و به دنبال اعمال محدودیت‌هایی بر مردم و نظام هستند که حضور ایثارگران و جامعه ایثارگری اجازه تحقق این خواست دشمنان را نخواهد داد.  استاندار فارس اضافه کرد: خواست و هدف شهدا چیزی جز استقرار و استمرار نظام اسلامی ‌و ترویج و حفاظت از فرهنگ غنی و ارزش‌های ارزشمند اسلام نبوده است و همه ما باید از آرمان‌های آنها پاسداری کنیم و حافظ مردم، مرزهای کشور و حریم ولایت باشیم.
رحیمی ‌گفت: همه اینها اهدافی بود که شهدا برای آن جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و تقدیم به کشور و مردم و نظام کردند.
او ادامه داد: این روزها در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب قرار داریم و بسیاری تمایل داشتند که این جشن‌ها برگزار نشود اما امسال بالنده‌تر از گذشته به همراه خدمات ارزنده‌ای که نظام به مردم ارائه خواهد کرد برگزار خواهد شد.
استاندار فارس گفت: شهدا، خانواده شهدا و ایثارگران منبع ارزشمند برای کشور و استان هستند که برای بهره‌برداری بهتر از این ظرفیت و منبع ارزشمند، خانواده‌ها و یادگاران آنها را گرامی ‌بداریم و فرصت حضور و فعالیت آنها را در عرصه‌های مختلف فراهم کنیم.
مشاور استاندار فارس و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استان هم گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی ایثارگران بحث بیمه تکمیلی آنها است که رفع این مشکل باید با جدیت دنبال شود.
اسفندیار نیکومنش، افزود: در مهرماه امسال دستورالعملی بر اساس قانون از سوی معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ شد که بنا شد از سرجمع اعتبارات دستگاه‌های دولتی در بحث بیمه تکملیی ایثارگران با بیمه‌ها قرارداد منعقد شود.
وی ادامه داد: اما در مسیر تحقق این مهم موانع و مشکلاتی ایجاد شده که با توجه اهمیت موضوع ضرورت دارد نسبت به رفع آن اقدام شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگاران استان فارس هم اقدامات دولت تدبیر و امید در بحث حل مشکلات ایثارگران و خانواده آنها را خوب توصیف کرد و گفت: یکی از مباحث مهم استخدام فرزندان شهدا و ایثارگران در دستگاه‌های اجرایی است که به رغم اینکه به دستگاه‌ها توصیه شده اما از این کار خودداری می‌کنند.
رجبعلی راهی افزود: بحثی که دستگاه‌های اجرایی مطرح می‌کنند این است که تا ردیف اعتباری برای این منظور در نظر گرفته نشود آنها نمی‌توانند این کار را انجام دهند.
وی ادامه داد: امیدواریم با رفع این مانع و مشخص شدن ردیف اعتباری، مسئله به کار گیری فرزندان شهدا و ایثارگران به سرانجام برسد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی