[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

فروغ عباسی: در ۲۵سالگی می‌گویند پیر شده‌ام!، روزنامه شیراز نوین

ملی‌پوش شیرازی اسکی خبر خداحافظی‌اش از دنیای قهرمانی را تکذیب کرد و گفت هنوز هیچ تصمیمی برای آینده‌اش نگرفته است.
فروغ عباسی، بانوی ملی‌پوش اسکی ایران در گفت‌وگو با تسنیم، با رد خبر خداحافظی‌اش از دنیای قهرمانی اظهار داشت: سال گذشته و پس از حضور در المپیک زمستانی این موضوع مطرح شد. اخیراً هم از یکی از رسانه‌ها با من تماس گرفتند و گفتند چه تصمیمی برای المپیک 2022 گرفته‌ام، که پاسخ دادم فکر نمی‌کنم بمانم و البته هنوز تصمیمی برای حضور یا عدم حضور در المپیک زمستانی آینده نگرفته‌ام.
وی افزود: من قرار است به همراه سایر ملی‌پوشان در مسابقات قهرمانی جهان که نیمه دوم بهمن ماه به میزبانی سوئد برگزار می‌شود، شرکت کنم. حضور در این تورنمنت یکی از انگیزه‌هایم برای ادامه فعالیت است. من در سال‌ 2013 قرار بود به آمریکا بروم. حتی ویزای ورزشکاران هم آمد؛ اما در آخرین لحظه گفتند نمی‌توانیم برویم. در سال 2015 نیز نفر اول تیم ملی بود؛ اما فدراسیون اعلام کرد نفرات اول و دوم به بازی‌های آسیایی ساپورو می‌روند و ورزشکاران بعدی در مسابقات قهرمانی جهان در سوئیس شرکت خواهند کرد. به هر حال، امسال این فرصت پیش آمده تا برای نخستین بار در مسابقات قهرمان جهان شرکت کنم که از این بابت خوشحالم.
ملی‌پوش اسکی ادامه داد: واقعیت این است که با توجه به رویکردی که وجود دارد، از آینده می‌ترسم. ترسم از این است که سه، چهار سال عمرم را بذارم و همه تلاشم را به کار بگیرم؛ اما به المپیک زمستانی 2022 اعزام نشوم. من مثل بسیاری از اسکی‌بازان حقوقی نمی‌گیرم و اگر قرار است چنین سرنوشتی داشته باشم، ترجیح می‌دهم دیگر در ورزش نباشم. به هر حال همه چیز بستگی به رویکرد مسئولان دارد.
عباسی گفت: زمانی که قرار بود به المپیک زمستانی 2018 بروم، 24ساله بودم؛ اما گفتند برای ادامه فعالیت در این رشته پیر هستم. وزارت ورزش گفته بود جوان‌گرایی صورت بگیرد و کمیته فنی هم عنوان می‌کرد سنم بالاست؛ اما رئیس فدراسیون حمایت زیادی کرد، به‌طوری‌که برای اعزام به المپیک چهار مسابقه انتخابی برگزار شد و من در آن‌ها نفر اول شدم و پیونگ‌چانگ رفتم.
وی خاطرنشان کرد: آن‌قدر به من گفتند که سنم بالا رفته، خودم هم کم‌کم باور شده بود؛ اما خانواده‌ام تشویقم کرد و اگر این اتفاق نمی‌افتاد، شاید امسال در اسکی نبودم. من دو بار به المپیک رفته‌ام و در 25سالگی در اوج تجربه هستم؛ اما می‌گویند پیر شده‌ام.
بانوی المپیکی اسکی ایران با بیان اینکه اعضای تیم اسکی جوانان فاصله زیادی با بزرگسالان دارند و این نگرانی درخصوص نفرات بعدی تیم ملی در صورت خداحافظی احتمالی اسکی‌بازان باتجربه‌ای همچون او و کلهر وجود دارد، تصریح کرد: شاید سن امثال من از بقیه بیشتر باشد؛ اما هنوز 25سال بیشتر ندارم. این در حالی است که قهرمان اسکی دنیا 38ساله است. پس ورزش کردن خیلی به سن و سال نیست. می‌خواهند جوان‌گرایی کنند، به همین دلیل نفرات باتجربه را با کوهی از تجربه کنار می‌گذارند. مثل آن می‌ماند که نهالی را بکاریم، رشد کند و تبدیل به درخت شود، درست زمانی که میوه می‌دهد، آن را قطع کنیم و یک نهال به جایش بکاریم. کاشتن نهال کار خیلی خوبی است؛ اما باید از درختانی که قرار است میوه بدهند و به اوج رسیده‌اند، حمایت کرد.
فروغ عباسی، متولد 24شهریور 1372 در شیراز است. او در بیست و سومین دوره المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ یانگ کره جنوبی با زمان دو دقیقه و چهار ثانیه و شش صدم ثانیه به عنوان چهل و نهم دست یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی