[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۵
  • دوره جدید

مخالفت کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ با افزایش قیمت و سهمیه‌بندی سوخت در سال آینده، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی از مخالفت اعضای کمیسیون متبوعش با افزایش قیمت و سهمیه‌بندی سوخت در سال آتی خبر داد.
غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست عصر روز یکشنبه 7بهمن کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی گفت: امروز جلسه مفصلی درخصوص ساماندهی سوخت و یارانه‌ها برگزار شد و پیش از این، کارگروه‌های کمیسیون تلفیق 4جلسه درباره قیمت حامل‌های انرژی و یارانه‌ها نشست برگزار کرده بودند که پیشنهادهای مختلف در این نشست‌ها مورد بررسی قرار گرفته بود.
رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیشنهادهای مختلفی همانند سهمیه‌بندی سوخت براساس شخص و خودرو در این نشست کمیسیون مطرح شد، افزود: حدود 40پیشنهاد درخصوص قیمت سوخت و سهمیه‌بندی آن دریافت شده بود که هیچ‌کدام از پیشنهادات رأی نیاورد.
جدول یارانه‌ها نیز در بودجه سال 98 تغییر نمی‌کند
وی ادامه داد: نمایندگان مجلس به دلیل آثار تورمی که به دلیل افزایش قیمت و سهمیه‌بندی در جامعه ایجاد می‌شود، به هیچ‌یک از پیشنهادها رأی مثبت ندادند.
پرداخت یارانه‌ها رویه سابق خود را در سال 98 طی کند
تاجگردون در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه آمارهای ارائه شده درخصوص تورم در جامعه متفاوت است، اظهار داشت: کمیسیون تلفیق پس از دریافت تمامی پیشنهادات کارشناسان و نمایندگان به این نتیجه رسید که مصوبه‌ای درباره افزایش قیمت سوخت و سهمیه‌بندی نداشته باشد. البته دولت اختیار دارد که اگر در سال 98 به جمع‌بندی برسد، اصلاحات خود را انجام دهد؛ اما در قانون بودجه سال 98 هیچ مصوبه‌ای درخصوص سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین وجود ندارد.
رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جدول یارانه‌ها نیز در بودجه سال 98 تغییر نمی‌کند؛ چراکه باید درآمدی حاصل می‌شد تا در جدول یارانه‌ها نیز اصلاحاتی صورت می‌گرفت، لذا به نظر می‌رسد یارانه‌ها نیز رویه سابق خود را طی کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی