[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

بازگشت بازماندگان از تحصیل، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: شهرداری، ثبت احوال، بهزیستی و کمیته امداد، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دادگستری، صدا و سیما و سایر نهادهای مربوطه نیز باید در این مسیر به همکاری با آموزش و پرورش بپردازند تا همه بازماندگان از تحصیل به مدرسه بازگردانده شوند. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی، در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با تأکید بر اهمیت نقش و جایگاه شورای آموزش و پرورش در پیشبرد اهداف و رفع مشکلات حوزه آموزشی، افزود: انتظار دارم پس از هر فصل اجرایی شدن تصمیماتی که در جلسات این شورا گرفته می‌شود بررسی شده و موانع احتمالی برای به نتیجه رسیدن آنها رفع شود.
استاندار فارس با اشاره به فرا رسیدن تعطیلات نوروز این ایام را  از رخداد‌های مبارکی برشمرد که تعاملات اجتماعی و ایجاد بستر امید و نشاط را در جامعه فراهم می‌کند، عنوان کرد:  باید از این ایام برای رونق اقتصادی، ایجاد ارامش روحی، تقویت ارتباطات فرهنگی، بهره مناسب و مطلوب را ببریم.   رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس با بیان اینکه آموزش و پرورش امکانات بالقوه‌ای دارد که می‌تواند در اختیار مسافران نوروزی و به ویژه پرسنل این سازمان قرار دهد؛ از متولیان آموزش و پرورش خواست با همکاری  سازمان میراث فرهنگی، شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها  و نیروی انتظامی ‌شرایط مناسبی برای خدمت‌رسانی و جلوگیری از سردرگمی‌ مسافران در ایام نوروز فراهم کنند. وی ادامه داد: بدون تردید فراهم کردن پیوست‌های فرهنگی برای ارائه به مهمانان، گام مهمی‌ در معرفی پتانسیل‌های استان در ایام نوروز خواهد بود. نماینده عالی دولت با تأکید بر اهمیت تأثیرگذاری دانشگاه فرهنگیان در پرورش معلمانی که آینده کشور با تکیه بر فعالیت‌های آنها ساخته می‌شود، اظهار کرد: تقویت این دانشگاه و رفع مشکلات آن باید با برنامه‌ای مدون و توجهات ویژه مورد بررسی قرار گیرد. وی ادامه داد: زمین مناسبی برای احداث دانشگاه فرهنگیان در استان مشخص شده که انتظار می‌رود از بودجه‌های متمرکزی که در اختیار این دانشگاه است برای شروع این پروژه استفاده شود.  دکتر رحیمی ‌بیان کرد: آموزش و پرورش از ارزش افزوده بعضی مکان‌هایی که در اختیار دارد به منظور توسعه فضاهای آموزشی استفاده کند. رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس با تأکید بر اینکه دانش‌افزایی و ایجاد امید و نشاط‌آفرینی در چارچوب کاری آموزش و پرورش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: باید از وضعیت تکراری و یکنواخت در فضاهای آموزشی فاصله گرفته و به سمت ایجاد تنوع و طراحی رخداد‌های متفاوت پیش برویم چرا که این امر سبب ایجاد انگیزه علم‌آموزی و تحصیل در دانش‌آموزان خواهد شد.
دکتر رحیمی ‌با بیان اینکه مجانی شدن نرخ آب‌بها و برق مصرفی مدارس و مکان‌های آموزشی به منظور حمایت از نهاد آموزش و پرورش اجرایی شده است، تأکید کرد: استفاده بهینه از این خدمات باید در دستور کار قرار گیرد و مجانی بودن نباید به عاملی برای مصرف بی‌رویه تبدیل شود.  توجه به موضوع  افراد واجب التعلیمی‌ که از تحصیل باز مانده‌اند موضوع دیگری بود که استاندار فارس به آن پرداخت و عنوان کرد: صدا و سیما با فرهنگسازی در این زمینه می‌تواند والدین و دانش‌آموزان را به حضور در فضاهای آموزشی ترغیب کند. وی خاطرنشان کرد: شهرداری، ثبت احوال، بهزیستی و کمیته امداد، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و سایر نهادهای مربوطه  نیز باید در این مسیر به همکاری با آموزش و پرورش بپردازند تا همه بازماندگان از تحصیل به مدرسه بازگردانده شوند.  
استاندار فارس با اشاره به اینکه آموزش و پروزش عشایر مشکلات زیادی دارد، به گذشته پر فراز و بعضاً افتخار آمیز این نهاد اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش عشایر در سال‌های گذشته به رغم این مشکلات خدمات ارزنده‌ای به کشور ارائه داده‌اند.
 وی همچنین خواستار پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری در زمینه اعتبارات مربوط به آموزش و پرورش عشایری شد. دکتر رحیمی ‌یاد‌آور شد: کاهش انگیزه دانش‌آموزان برای علم آموزی و تحصیل باید به عنوان یک تحقیق علمی ‌مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای تقویت این انگیزه احصا و اجرایی شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی