[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۰۹
  • دوره جدید

۱۳هزار هکتار از اراضی شهری به توسعه فضای سبز اختصاص یافته است ، روزنامه شیراز نوین

  پیمان کشاورز-گروه خبر:
 استان فارس و کلانشهر شیراز در حال حاضر در مدیریت کمربند سبز شهری در ایران پیشرو هستند و این افتخار با تعاملی که میان تمام دستگاه‌های متولی ایجاد شد به دست آمده است. 
جهانبخش میرزاوند رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز در آیین جشن بزرگ روز درختکاری با بیان این مطلب گفت: تعامل میان شهرداری شیراز و اداره کل منابع طبیعی استان موجب شد تا 13هزار هکتار از اراضی پیرامون شهر جهت توسعه فضای سبز تحت تصرف شهرداری قرار گیرد که تاکنون 6 هزار هکتار از این عرصه سبز شده و در حال مدیریت است که مطابق با برنامه‌های آتی شهرداری شیراز طی 5 سال آینده 6هزار هکتار دیگر از این فضا نیز با پوشش گیاهی مناسب سبز می‌شود. میرزاوند ادامه داد: تلاش ما این است که برای پوشش گیاهی از گیاهان طبیعی خود منطقه استفاده کنیم و امور مربوط به آبخیزداری و آبخوان داری نیز زیرنظر اداره کل منابع طبیعی انجام خواهد گرفت تا میزان دخل و تصرف در این عرصه‌ها به کمترین مقدار ممکن برسد.
رئیس سازمان سیما و منظر با اشاره به سابقه مطلوب مردمان شیراز در زمینه فضای سبز گفت: در آثار معماری سنتی این کلانشهر بنایی نیست که  فاقد نقش گل و مرغ باشد و همین موضوع نشان می‌دهد که شیراز همیشه و به معنای واقعی شهر گل و بلبل بوده است. میرزاوند یکی از امتیازات کلانشهر شیراز را وجود خیرین فضای سبز و درختکار برشمرد که این جمعیت در کل کشور تنها در شیراز مشغول فعالیت هستند و در حال حاضر نیز علاوه‌بر توسعه فضای سبز و درختکاری در مدیریت فضای سبز شهری نیز فعال هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی