[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۲۸
  • دوره جدید

زمان رفتن رحمتی از استقلال هم رسید!، روزنامه شیراز نوین

هیاهو به اوج رسیده بود که ناگهان فریادهایی از گوشه مشخص در ورزشگاه آزادی همه سرها را به سمت جایگاهی خاص برگرداند.
به گزارش «ورزش سه»، هرچند این اتفاقات قبل از شروع مسابقه آغاز شد و بارها شاهد شعار علیه بازیکنان بودیم؛ اما شدت گرفتن شعارها درست در لحظه‌ای بود که علیرضا فغانی سوت پایان بازی استقلال و سایپا را به صدا درآورده بود و بازیکنان آبی‌پوش روی زمین ولو شده بودند. لحظه‌ای بعد نیمکت‌نشین‌های تیم خود را به زمین رسانده و قصد داشتند هم تیمی‌ها را از روی زمین بلند کنند تا تیم دوشادوش یکدیگر به رختکن برود.
استقلال با از دست دادن 2امتیاز حساس دیگر باز هم از رویای قهرمانی و صدرنشینی عقب مانده؛ اما فصل هنوز به پایان نرسیده است. این طرف وینفرد شفر دوشادوش فرزند خود ساشا به سمت تونل ورزشگاه آزادی می‌رفت؛ لحظه‌هایی که شاید شبیه به پایان مسابقه استقلال برابر پدیده در فصل گذشته بود. وقتی که آبی‌ها در قطع امید از علیرضا منصوریان سرمربی جوانشان سنگ تمام گذاشتند؛ اما این بار سیبل حمله‌ها نه سرمربی که دروازه بان باتجربه استقلال بود.
مهدی رحمتی که با لباس مشکی خود را به جمع رسانده بود، سعی در دلداری دادن به آنها داشت. در شرایطی که مهدی رحمتی یکی از بهترین فصل‌های خود را در لیگ پشت سر گذاشته است، بخشی از هواداران استقلال او را به واسطه شکست در دربی 10فروردین مورد محاکمه قرار داده و حکم را بعد از توقف برابر سایپا اجرایی کردند؛ در حالی که رحمتی داخل زمین نبود و از روی نیمکت شاهد نمایش سید حسین حسینی رقیب خود درون دروازه استقلال بود.
آنچه باعث خشم هواداران علیه رحمتی شده است، شیوع شایعه‌ای است که او را عامل زدن پنالتی نا فرجام توسط اسماعیلی معرفی کرده است. رحمتی که بعد از جنجال پرسپولیسی‌ها و اعتراض آنها به حکم خورشیدی خود را به میانه قائله رسانده بود، بعد از مداخلات خود به عنوان کاپیتان استقلال در درگیری‌ها به سمت منشا رفت تا او را از زدن پنالتی منصرف کند. فعل و انفعالی که به پنالتی چیپ اسماعیلی منتج شد و این اتفاقی است که بخشی از استقلالی‌ها آن را عامل اصلی باخت در دربی می‌دانند. در حالی که بعد از آن پنالتی 45دقیقه از مسابقه باقی مانده بود و البته با وجود گل نشدن آن توپ، استقلال یک نیمه برای جبران فرصت داشت.
رحمتی که تصاویر ناخوشایندی از او در حال گفت‌وگو با یکی از لیدرهای استقلال بعد از پایان دربی منتشر شده است، روز گذشته روی نیمکت استقلال قرار گرفت و از روی نیمکت بازی را تعقیب کرد. او در همه لحظات سوژه عکاسانی بود که در زاویه‌های مختلف درانتظار ثبت لحظه‌ای از او بودند که در منتهی علیه نیمکت قرار گرفته بود. رحمتی در دقایق پایانی توانایی نشستن روی نیمکت را نداشت و ایستاده بازی را تماشا کرد؛ اما در نهایت هم تیمی‌های او موفق به گل‌زنی برابر سایپا نشدند و سایپا حتی می توانست در لحظه‌های آخر برنده دیدار باشد.
در پایان مسابقه و در شرایطی که استقلال 2امتیاز حساس را برای رسیدن به کورس قهرمانی از دست داد، هواداران خشمگینی که به دنبال قربانی بودند، رحمتی را مورد حمله قرار دادند. نکته آنکه فرشید اسماعیلی با حضور 20دقیقه‌ای در زمین نمایش دلپذیری ارائه کرد و با پاس کلیدی که به حمله‌وران استقلال رساند، می‌توانست تیم را صاحب گلی کند که در نهایت باعث شعف هواداران استقلال بشود. او با این نمایش اندکی بار انتقادات را از روی شانه‌های خود برداشت؛ اما از آنجا که خشم از تساوی در ورزشگاه جاری بود، این اشعه نابود کننده عصبانیت دسته‌جمعی متوجه رحمتی شد که با لباس مشکی و کلاه کشیده تا ابرو و کوله‌ای بر پشت، سوژه مناسبی برای حمله بود.
سر دادن این شعارها از سوی یک جایگاه خاص پیش از شروع مسابقه و تا پایان آن در شرایطی که استقلال هنوز 6هفته تا پایان لیگ و 4هفته تا پایان لیگ قهرمانان آسیا فرصت دارد، برای بسیاری از هوادارانی که البته روی سکوها حاضر نیستند، تأسف‌آور بود. به ویژه آنکه در بین دو نیمه مسابقه بخش دیگری از سکوها که به نظر می‌رسید منفعت استقلال را بیش از هر چیز دیگری مدنظر قرار دادند، در بین دو نیمه به این موضوع واکنش نشان دادند. به ویژه آنکه هدف این شلیک‌های قطع نشدنی، بازیکنی است که یک چهره معمولی در استقلال نیست و سال‌ها با پیراهن شماره یک در جمع آبی‌ها درخشیده است.
کسی که حالا به واسطه حضور طولانی در استقلال باید بار ناکامی را روی دوش خود بکشد. جالب اینکه بخشی از هواداران استقلال متعصب و احساساتی در پایان هر نتیجه بد یک سوژه را مورد حمله قرار می‌دهند. از حمله به مدیریت ورزش و استقلال در ابتدای فصل تا امروز که به نظر می‌رسد بازیکنان و البته کادرفنی مقصر نتایج ضعیف تلقی می‌شوند و همه این‌ها در شرایطی است که اگرچه سرمربی استقلال در 30دقیقه پایانی می‌توانست تیم را بهتر برای دیدار با سایپا بچیند؛ اما با همین وضعیت هم استفاده از شانس‌ها می‌توانست 3امتیاز را نصیب استقلال کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی