[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۹۱
  • دوره جدید

حجم نیمی از سدهای فارس همچنان خالی است، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان فارس گفت: هرچند بارندگی‌های اخیر حجم قابل توجهی از آب را پشت سدهای استان فارس مهار کرد؛ اما همچنان این سدها توانایی ذخیره‌سازی بیشتری از آب را دارند و تقریباً حجم نیمی از آنها خالی است.
به گزارش شیرازه، مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان فارس گفت: هم‌اکنون ورودی آب به هفت سد بزرگ استان فارس 142متر مکعب بر ثانیه است و حجم آب قابل استفاده در سدها یک میلیارد و 93میلیون متر مکعب است. محمدرضا ارجمند با بیان اینکه سد درودزن به عنوان تأمین کننده حدود 25درصد از آب شرب شیراز حجم قابل توجهی از آب ذخیره کرده است، گفت: ورودی آب به این سد اکنون 89متر مکعب بر ثانیه است که بیشترین میزان مهار آب ناشی از سیلاب‌های اخیر را دارد.
ارجمند در ادامه گفت: سد سلمان فارسی در شهرستان قیر و کارزین نیز با ورودی 28متر مکعب بر ثانیه در رتبه دوم مهار آب قرار دارد. سدهای ملاصدرا، سیوند، ایزدخواست، تنگاب، رودبال، چشمه عاشق و خسویه نیز ورودی قابل توجهی از آب دارند.
وی میزان آب قابل استفاده و مفید در سد درودزن را 272میلیون متر مکعب و میزان آب قابل استفاده در سد سلمان فارسی را 667میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: سایر سدهای فارس نیز حجم قابل توجهی آب دارند. مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان فارس ادامه داد: سد درودزن قابلیت ذخیره‌سازی 400میلیون متر مکعب و سد سلمان فارسی قابلیت ذخیره‌سازی 300میلیون متر مکعب آب در بارندگی‌های پیش رو را دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی