[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

شیراز ایمن‌ترین شهر کشور در اسکان مسافران نوروزی بود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی، محمد هادی قانع با اشاره به اینکه هر سال در روزهای پایانی سال و در تعطیلات نوروزی شاهد حوادث ناگواری از جمله مرگ و میر شماری از هموطنانمان در سوانح مختلف، حوادث جاده ای و مسمومیت گاز روبرو هستیم، افزود: سازمان آتش نشانی قبل از شروع ایام نوروز با تشکیل جلسات هماهنگی ایمنی در ایام نوروز و بازدید کارشناسان واحد پیشگیری سازمان از محل اسکان مسافرین نوروزی و به منظور بررسی ایمنی اماکن اقدام کرد. 
وی در ادامه افزود: از آنجایی که از ۱۷۰ مدرسه، ۲۵ کمپ ، ۵ حسینه، ۱۵ خوابگاه، محل مسافرین نوروزی معرفی شد؛ ستاد تسهیلات نوروزی جهت برطرف کردن موارد ناایمن طی دو نوبت اقدام نمود. 
قانع با اشاره به اینکه آموزش ایمنی و اطفا حریق برای مسئولین اسکان‌های نوروزی بسیار حائز اهمیت بوده است، خاطر نشان کرد: با پخش بیش از ۲۰۰۰ تراکت و بروشورهای آموزشی و نصب بنر و پلاکاردهای مختلف در اسکان مسافرین جهت اشاعه ایمنی و کاهش حوادث نقش بسزایی داشته است.  رییس سازمان آتش نشانی در ادامه به استقرار تیم های عملیاتی در مراکز پرتردد گردشگری و اعزام ۱۴۴ تیم موتور سوار که ۱۸ساعت بازدید میدانی توسط ۱۴۴ نفر آتش نشان در نقاط پرتردد شهر شیراز صورت گرفته است، اشاره کرد و افزود: ایضاً تیم های عملیاتی سازمان در چهار مکان پر ترافیک با حضور ۱۴۴ دستگاه خودرو عملیاتی و ۴۳۲ نفر آتش نشان و در مجموع ۴ هزار و ۳۳۲ نفر ساعت کار کردند.  قانع با یادآوری اینکه ۴۴۶ نفر آتش‌نشان داوطلب در کمپ های نوروزی فعالیت داشتند، گفت: جهت مقابله بهتر با حوادث احتمالی، برای اولین بار تمامی آتش نشانان داوطلب، به خاموش کننده های سبک و سنگین مجهز شدند. 
وی در ادامه تأکید داشت: جهت ایمنی کامل مسافرین استقرار نیروهای آتش‌نشان در محل اسکان مسافرین در دستور کار قرار گرفت که در همین راستا هر دو شیفت سازمان جهت خدمت رسانی نوروزی، ۳۹۷ نفر در مجموع ۴ هزار و ۹۹۵ نفر ساعت فعالیت داشتند و تعدادی از بانوان آتش نشان با حضور خود و با یادآوری نکات ایمنی مانع از هرگونه حوادث احتمالی شدند.  رییس سازمان آتش نشانی گفت: جهت رفاه حال و ایمنی مسافرین نوروزی سالن سرپوشیده ایستگاه شماره ۳ به منظور اسکان در اختیار آنها قرار گرفت . 
وی در ادامه به پوشش ایمنی مراسم اعتکاف اشاره کرد و افزود: جهت تأمین ایمنی این مراسم  ۴۸ نفر در چهار روز حضور داشتند. 
قانع در ادامه به بازدید از ایستگاه های عملیاتی در این ایام خبر داد و گفت: از تمامی ایستگاه ها و محل استقرار تیم های عملیاتی بازدید صورت گرفت.  وی با ابراز تأسف به حادثه تلخ سیل ۵ و 6 فروردین ماه اشاره کرد و افزود: ضمن آمادگی کامل تمامی ایستگاه های عملیاتی، طی ۵ روز متوالی ۸۸۰ آتش نشان با ۸۴۵ عملیات و ۲۵۶ خودرو و با نجات ۲۳۰ شهروند به امداد رسانی پرداختند. 
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شیراز از انجام ۸۱۵ عملیات به جز حوادث سیل در مناطق شهری خبر داد و تأکید کرد: جهت پوشش ایمنی و امداد رسانی به کلیه مناطق شهری با آمادگی کلیه ۲۱ ایستگاه آتش نشانی سطح شهر آماده مقابله با هرنوع حادثه احتمالی هستیم.  
محمد هادی قانع در پایان با توجه به اینکه در سال جاری تعداد حوادث رخ داده انگشت شمار بوده است، افزود: خوشبختانه با تمهیدات سازمان و تلاش تمامی نیروهای عملیاتی و داوطلب هیچ گونه فوتی یا مصدومی در کمپ های نوروزی رخ نداده است و شیراز یکی از ایمن ترین شهرهای کشور در اسکان مسافرین نوروزی بشمار می رود .

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی