[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۸
  • دوره جدید

تمرکز روی صادرات، روزنامه شیراز نوین

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دو درصد واردات کشورهای همسایه از ایران است، گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا میزان صادرات به کشورهای اطراف تا سال 1400 یعنی دو سال آینده، دو برابر شود.
به گزارش خانه ملت، رضا رحمانی با اشاره به برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای تحقق شعار سال 98 به نام «رونق تولید»، افزود: وزارت صمت، امسال با چند رویکرد برخی پروژه‌های ویژه را تعریف کرده است که نخستین و اصلی‌ترین رویکرد، تأکید بر ساخت داخل، ایجاد پروژه‌های داخلی و بومی کردن ساخت تمام قطعات وارداتی در تمامی رشته‌های صنعتی است.
وی با تأکید بر ظرفیت ویژه بخش معدن برای رونق تولید، افزود: امسال یک تحول و انقلاب اساسی در حوزه معدن انجام می‌‌شود که ظرفیت قابل توجه این بخش تا پایان سال 98 فعال خواهد شد و بر موضوع فناوری نیز توجه ویژه ای خواهیم داشت.
رحمانی با بیان اینکه یکی از رویکردهای مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 98 بحث صادرات به ویژه تمرکز روی کشورهای همسایه است، ادامه داد: برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا میزان صادرات به کشورهای اطراف تا سال 1400 یعنی دو سال آینده دو برابر شود که صادرات موجود حدود 25میلیارد دلار بوده و باید تا دو سال آینده 50میلیارد دلار شود که این ظرفیت بسیار خوبی بوده و نباید از آن غافل شد.
وی اظهار داشت: یکی از راه‌های رونق تولید و آرام نگه داشتن آن در سال 98 و 99 افزایش صادرات است که بر این اساس، تقاضا در کشورهای همسایه ایجاد و ظرفیت خوبی برای صادرات ایجاد می‌‌شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابراز تأسف از اینکه اکنون دو درصد واردات کشورهای همسایه از ایران تأمین می‌‌شود و رقم بسیار ناچیزی است، تصریح کرد: وزارت صمت برنامه‌ریزی کرده تا اقدامات مهمی در حوزه لوازم خانگی، صنعت پوشاک، پایین دست پتروشیمی، صنایع دریایی، زنجیره ارزش فلزات اساسی همانند فولاد، آلومنیوم و مس انجام شود که قرار است هفته آینده این اقدامات در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تشریح شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی