[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۱۷
  • دوره جدید

مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس: بیشترین تعهدات خیرین مربوط به بخش درمان است، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس اعلام کرد که 48.7درصد از تعهدات خیرین استان در سال گذشته مربوط به بخش درمان، 32.4درصد حوزه بهداشت، 5.5درصد اورژانس و 4.5درصد نیز مربوط به پشتوانه‌سازی مراکز خیریه بوده است.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، علی‌اکبر رامجردی در یک کنفرانس خبری بیان کرد: علی‌رغم مشکلات اقتصادی طی سال‌های اخیر اما از فعالیت خیرین استان کاسته نشده است. 
وی با بیان اینکه در سال گذشته فعالیت‌های مجمع خیرین تأمین سلامت فارس منجر به عقد 111تفاهم‌نامه با خیرین شده، ارزش ریالی این تفاهم‌نامه‌ها را 88میلیارد و 600میلیون تومان اعلام کرد. مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس ادامه داد: از مجموع مبلغ فوق 50میلیارد و 300میلیون محقق آن در ابتدای سال 98 محقق شده است و مابقی مربوط به هزینه پروژه‌هایی است که تحقق آنها دو تا سه سال زمان می‌برد.  به گفته رامجردی، 35درصد از تعهدات خیرین استان در سال گذشته مربوط به امور عمرانی از جمله ساخت و ساز، 62درصد مربوط به اهدای ملک و 3درصد نیز مربوط به خرید تجهیزات، خودرو، همراه‌سازی و کمک خیرین سراسر کشور بوده است. وی یادآور شد که 68درصد ارزش ریالی کمک خیرین در سال گذشته مربوط به کلانشهر شیراز و مابقی شهرستان‌هاست. مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس با بیان اینکه طی دو سال گذشته تلاش کردیم که توجه مسئولان را به سمت نیازهای دانشجویی جلب کنیم، عنوان کرد: هم‌اینک 34پروژه با اعتبار 500میلیارد تومانی در حال ساخت است که 19مورد آن در شیراز و مابقی در شهرستان‌ها است که در حال عملیات اجرایی قرار دارند.
رامجردی، احداث چند بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی و توسعه دانشکده پزشکی را از جمله این پروژه‌ها ذکر کرد. وی همچنین به کمک شورای هماهنگی خیرین سلامت فارس در سیل اخیر شیراز، به ویژه منطقه سعدی هم اشاره و اظهار کرد که با کمک گروهی از خیرین و کمیته امداد 60بسته شامل یخچال، فرش، گاز و ماشین لباسشویی به ارزش 215میلیون تومان در حال خرید و تحویل به سیل زدگان است.
مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس اضافه کرد: با توجه با تلاش شورای خیرین سلامت، نیازها به سمت پیشگیری مرتفع شده تا شاهد رشد پروژه‌های بهداشتی به ویژه در شهرستان‌ها باشیم.
رامجردی همچنین یادآور شد که برای نخستین بار سامانه نیارسنجی در فارس راه‌اندازی شده تا نیازها را ثبت و خیرین به سمت آنها هدایت شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی